Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2013
  • wyświetleń: 5271

Certyfikat dla ZSP w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

Podczas międzynarodowej konferencji w Warszawie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach otrzymał Europejski certyfikat jakości nauczania języków obcych.

Europejski Certyfikat dla ZSP w Studzienicach
Europejski Certyfikat dla ZSP w Studzienicach · fot. ZSP Studzienice


Czy uczenie się matematyki może być przyjemne? Okazuje się, że tak! Potrzeba tylko nauczycieli, którzy potrafią rozbudzić ciekawość uczniów i nie boją się podejmować nowych inicjatyw. Projekt "Living Maths, czyli matematyka w europejskich językach" realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach, przy współudziale szkół z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch, Katalonii i Niemiec, dzięki nowatorskim działaniom zmienił nastawienie uczniów do matematyki.

Uczniowie rozwiązywali zagadki, a nie problemy, wykorzystywali środowisko naturalne do uczenia się i dostrzegli, że matematyka jest wszędzie wokół nas, wykorzystywali technologie komunikacyjne do wykonywania i prezentowania zadań oraz do porozumiewania się z innymi uczestnikami projektu.

Uczniowie brali także udział w różnorodnych imprezach. Europejski Dzień Matematyki i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia wszedł już na stale w kalendarz imprez w naszej placówce. Jedną z największych wartości projektu były niezapomniane lekcje matematyki prowadzone w języku angielskim i niemieckim przez nauczycieli z partnerskich szkół.

Udało się to osiągnąć podczas wizyty naszych partnerów w Polsce. Uczniowie przygotowywali się językowo do tych lekcji, wykonując szereg prezentacji i wielojęzyczny słownik terminów matematycznych. Podczas lekcji z nauczycielami obcokrajowcami uczniowie zapominali o strachu przed popełnieniem błędu, starali się za wszelką cenę porozumieć.

Udział projekcie "Living Maths" sprawił, że ZSP w Studzienicach ma opinię placówki, która nie boi się nowych wyzwań i korzysta z funduszy europejskich w celu poprawy jakości kształcenia.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna, ZSP Studzienice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.