Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2013
  • wyświetleń: 2137

Młodzi fizycy na uniwersytecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Członkowie koła młodego fizyka POPP działającego w SP 15 w Jankowicach uczestniczyła w wykładach, które zorganizował wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wyjazd zorganizowała pani Joanna Solarczyk - opiekun koła.

Program wykładów, w których uczestniczyli uczniowie:

"Dwa oblicza światła"

Patrząc na świat wokół nas nie zastanawiamy się nad tym czym jest światło i nie zdajemy sobie sprawy z jego złożonej natury. Newton wyobrażał sobie światło jako strumień cząstek, natomiast Huygens, jako falę. Obaj mieli rację.

Młodzi fizycy na uniwersytecie - 10.2013 · fot. js


"Zero, jeden, dwa..."

... to zaszyfrowane trzy zasady dynamiki Newtona, czyli podstawy fizyki klasycznej.Kluczowym pojęciem jest tutaj siła. Zero oznacza jej brak, jedynka obecność,a dwójka? Aby dobrze zrozumieć warto zastanowić się głębiej nad znaczeniem tych zasad.

"Historia światłem pisana"

Nasze życie zmienia się wraz z rozwojem nauki, odkryciami i wprowadzanymi nowymi technologiami. Właściwe oświetlenie zawsze było jednym z trudniejszych wyzwań technicznych. Postęp w tej dziedzinie jest specyficznym zapisem historii naszej cywilizacji.

Joanna Solarczyk, źródło: POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.