Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 października 2013
  • wyświetleń: 9678

Kobiór: leśna uprawa marihuany

Kryminalni z pszczyńskiej komendy wraz z operacyjnymi z Tychów zlikwidowali w Kobiórze uprawę konopi indyjskich. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli dodatkowo blisko dwa kilogramy suszu marihuany, którego czarnorynkowa wartość mogła wynieść nawet 60.000 złotych.

susz, narkotyki, konopie
Policjanci zlikwidowali leśną uprawę marihuany · fot. Policja


Uprawa znajdowała się w zaroślach w lasach kobiórskich, liczyła 10 dwumetrowych krzewów. Zatrzymani dwaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów, kiedy doglądali swoje sadzonki.

58-letni mieszkaniec Katowic, usłyszał już zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków narkotycznych. Mężczyzna przyznał się do założenia leśnej uprawy. W należącym do niego mieszkaniu policjanci znaleźli dodatkowo dwukilogramowe zapasy suszu marihuany.

Drugi zatrzymany, jak się okazało jego 28-letni syn, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nielegalny towar trafił w ręce ekspertów z laboratorium. Postępowanie w tej sprawie trwa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za posiadanie znacznych środków odurzających przepisy ustawy przewidują nawet 10 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.