Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 6819

W szpitalu po dopalaczach

Po zapaleniu dopalacza "Mocarz" dwoje nastolatków z Pszczyny trafiło do szpitala.

"Mocarz" to niezwykle niebezpieczny dopalacz. Na internetowych forach można znaleźć opisy groźnych skutków jego zażycia. Środek ten wywołuje panikę, dezorientację i halucynacje. Dla wielu amatorów "Mocarza" już pierwszy kontakt z nim skończył się w szpitalu.

Tak swoją znajomość z "Mocarzem" zakończyło też dwoje młodych ludzi z Pszczyny. W sobotę 5 października po godz. 16.00 ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do mieszkania przy ul. Dobrawy w Pszczynie.

Na miejscu udzielili pomocy 14-letniemu chłopakowi i 15-letniej dziewczynie. Oboje przyznali się do palenia "Mocarza". Mieli utrudniony kontakt z rzeczywistością, momentami tracili przytomność. Zostali przewiezieniu do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Na miejscu była też policja, która zatrzymała osoby dorosłe, które prawdopodobnie "poczęstowały" nastolatków dopalaczem.

Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przyznają, że coraz częściej są wzywani do osób będących po zażyciu dopalaczy. - To wynik ponownego wzrostu zainteresowania tymi groźnymi substancjami i ich coraz większej dostępności, zwłaszcza w Internecie. Z drugiej strony ludzie wiedzą, jak niebezpieczne są to środki i nie czekają z wzywaniem pomocy. I słusznie, bo w skrajnych przypadkach zażycie dopalacza może nawet skończyć się śmiercią - mówią ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

new / pless.pl, źródło: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.