Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 2834

Chrobry: szkolenie w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Magdalena Niedzwiedzka, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, brała udział w szkoleniu dla nauczycieli w ramach programu Comenius: Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej.

LO Chrobry, szkolenie, Hiszpania
Szkolenie odbyło się w Hiszpanii · fot. LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie


Szkolenie odbyło się w Hiszpanii w nadmorskiej miejscowości La Manga (Murcja). Kurs (Developing Inter Cultural Competence and learning about best practice examples to fight against racism, prejudice and discrimination in schools) poświęcony był strategiom walki z rasizmem, uprzedzeniami i dyskryminacją w kontekście szkolnym.

W trakcie szkolenia czternastoosobowa międzynarodowa nauczycieli (Niemcy, Hiszpania, Finlandia, Szwecja, Rumunia, Grecja, Turcja oraz Polska) miała okazję wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać się z systemami edukacji innych państw Europy.

Każdego dnia nauczyciele brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących różnorodnych metod walki przeciwko społecznemu wykluczeniu wśród uczniów. Odwiedzili dwie szkoły średnie (w miejscowościach Santomera i Cartagena) oraz uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, dzięki czemu mogli zobaczyć jak innowacyjne metody funkcjonują w praktyce.

LO Chrobry

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.