Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 4340

Comenius w SP nr 3 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

W dniach od 23 do 28 września Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie gościła nauczycieli i uczniów z zagranicy. W ramach projektu Comenius naszą miejscowość odwiedzili Czesi, Bułgarzy, Turcy i Hiszpanie.

Oficjalne powitanie miało miejsce 24 września. W tym dniu goście przebywali na terenie szkoły, obejrzeli anglojęzyczną wersję "Ołowianego żołnierzyka" przygotowaną przez uczniów, zwiedzili placówkę i prezentowali gry rodzinne charakterystyczne dla ich narodów.

W środę wybrali się do Urzędu Miejskiego, aby spotkać się z zastępcą burmistrza panią Barbarą Sopot-Zembok. Wizyta upłynęła w bardzo serdecznej atmosferze. Przybyli poszerzyli swoją wiedzę na temat Pszczyny, mogli także zadawać pytania dotyczące funkcjonowania naszego miasta.

Comenius w SP nr 3 w Pszczynie - 23-28.09.2013 · fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie


W tym samym dniu uczestnicy projektu zwiedzili Muzeum Zamkowe, spacerowali po parku i zawitali do Zagrody Żubrów. Po południu przebywali w Centrum Rekreacji w Łące, a także mogli spróbować swoich sił jeżdżąc konno w pobliskiej stadninie.

W kolejnych dniach nasi goście wybrali się do Wieliczki i Krakowa oraz w Beskidy, gdzie mogli poznać regionalne zwyczaje i góralską kuchnię.
Jedną z atrakcji była pożegnalna kolacja w Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Zarówno dzieci, jak i dorośli przenieśli się w dawne czasy, przywdziewając charakterystyczne stroje, strzelając z łuku, czy oglądając walkę rycerzy. W tym miejscu uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i przekazano drobne upominki, a także ustalono termin kolejnego spotkania w ramach projektu.

Wszyscy uczestnicy składają serdeczne podziękowania organizatorom, rodzicom i sponsorom, a w szczególności Urzędowi Miejskiemu w Pszczynie, firmom: Gorke, Kobielanka, MerKury, Carbo Asecura, piekarni "Jasiek", stajni Standura oraz państwu: H. i H. Milerskim, J. i B. Gruszkom, E. i J. Kajsturom, B. i K. Wieczorkom, I. i M. Sikorskim, M. i W Biolikom, A. i W. Skęczkom, panu A. Hellwigowi.

SP3

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.