Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2013
  • 13 października 2013
  • wyświetleń: 3036

Pawłowice: zmiany w komunikacji

Od 14 października zmienią się trasy przejazdu niektórych linii Gminnego Systemu Komunikacji Lokalnej i rozkłady jazdy busów w Pawłowicach.

Nowy rozkład jazdy w Pawłowicach

Centrum przesiadkowe, przystanek, Pawłowice, bus
Centrum przesiadkowe w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Zmienią się trasy, po jakich kursują linie L-1, L-3 i L- 4. Linia L - 1 zostanie wydłużona z Pielgrzymowic aż do KWK Pniówek. Busy linii L-3 z Pawłowic do Warszowic pojadą przez Mizerów - Borki i po zawróceniu w okolicach kościoła św. Mikołaja w Warszowicach wrócą do Pawłowic tą samą trasą. Busy linii L-4 pojadą z Pniówka do Krzyżowic przez Pawłowice Centrum - dk 81 i ul. Warszowice - ul. Boryńska. Przy kościele św. Michała Archanioła busy będą zawracać i kierować się tą samą drogą w stronę Pniówka. Jedynie jarząbkowicka linia L-2 pozostanie bez zmian.

Od połowy października zmienią się również godziny kursowania gminnych busów, aby były lepiej zsynchronizowane pomiędzy sobą i z liniami innych przewoźników. Nowe rozkłady jazdy w przyszłym tygodniu będą rozdawane pasażerom w centrum przesiadkowym i zostaną zamieszczone na stronie www.pawlowice.pl.

Zmiany będą dotyczyć również dwóch linii autobusowych Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, które odpowiadają za transport mieszkańców gminy do Jastrzębia - Zdroju. W Pielgrzymowicach zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy linii 122, a w Krzyżowicach będzie przywrócona linia 114.

W związku z tym, że od połowy października do centrum przesiadkowego w Pawłowicach będą zajeżdżać wszystkie linie autobusowe kursujące przez gminę, zlikwidowane zostaną przystanki w centrum: Pawłowice Mleczarnia, Pawłowice Urząd Gminy, Pawłowice Polna. Pasażerowie będą mogli przesiadać się do linii konkretnego przewoźnika korzystając z zajezdni przy targowisku.

Szczegółowy przebieg tras poszczególnych linii jest dostępny po prawej stronie artykułu.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.