Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 2500

Analiza hydrologiczna w gminie

W ramach działań przeciwpowodziowych i ochrony przed powodzią Urząd Gminy w Goczałkowicach-Zdroju zlecił krakowskiej spółce Olbrych - Malik wykonanie analizy hydrologiczno-hydraulicznej dotyczącej ograniczenia spływu powierzchniowego powyżej ul. Zimowej.

Główna, Goczałkowice
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Spółka Olbrych - Malik jest firma inżynierską, specjalizującą się w opracowaniach zakresu hydrologii i gospodarki wodnej. Posiada duże doświadczenie w pracach przygotowawczych i projektowaniu m.in. budowy wałów głównych rzek w Polsce, wyznaczaniu stref zagrożenia powodziowego, projektowaniu dróg ekspresowych. Została wybrana w trybie zapytania cenowego, które skierowano do 4 firm.

Zakres opracowania obejmuje: przygotowanie numerycznego modelu terenu, pozyskanie danych opadowych, wykonanie modelu opad-odpływ, a także analizę możliwości lokalizacji zbiorników retencyjnych, hydrodynamiczne modelowanie pracy zbiorników retencyjnych dla kilku scenariuszy opadowych oraz wnioski i zalecenia.

Rezultatem analizy hydrologiczno-hydraulicznej będzie odpowiedź na zapytanie w sprawie właściwego odwodnienia terenów położonych na północ od ul. Zimowej i ochrony posesji przy ul. Zimowej oraz Głównej przed napływem wód z obszarów położonych wyżej.

Po wstępnym rozeznaniu uwarunkowań, przy tak dużej zlewni firma sugeruje rozwiązanie problemu bezpieczeństwa powodziowego poprzez 2 zbiorniki retencyjne, których celem będzie zatrzymanie dużej ilości wody i jej okresowe zmagazynowanie. Koncepcję rozwiązania problemu oraz wnioski końcowe będą znane przed końcem roku.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.