• 1 października 2013
  • wyświetleń: 2534

Zwycięski debiut w Oświęcimiu

Zespół z rocznika 2000 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zadebiutował w rozgrywkach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Kobiet. W premierowym spotkaniu pszczynianki zwyciężyły 2:1 Setbol MG2 SOS Oświęcim.

UKS Centrum 2000 OLKS
Zespół z rocznika 2000 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna od wygranej rozpoczął rozgrywki Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Kobiet. · fot. POSiR Pszczyna

Dla zespołu z Pszczyny spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie - od prowadzenia 4:0. Gospodynie szybko jednak doprowadziły do remisu, a po przekroczeniu 10 punktu zdobyły przewagę kilku oczek. Pszczynianki zniwelowały starty do dwóch punktów, ale błąd przekroczenia linii przy zagrywce dał 25 punkt i zwycięstwo w pierwszym secie Setbolowi.

Druga część spotkania nie zapowiadała się dobrze, bo wśród naszych dziewcząt szwankowała zagrywka. W końcu przyjezdne wstrzeliły się z serwisem i zaczęły gromadzić punkty. W pewnym momencie było już nawet 22:13 dla UKS Centrum, by kilka minut później było... 22:22. W końcówce seta pszczynianki opanowały nerwy i wygrały 25:23. Tie-break od początku toczył się pod dyktando siatkarek UKS Centrum, które zwyciężyły w nim 15:10, zaś w meczu 2:1.
Taki wynik spowodował wśród dziewcząt z Pszczyny wybuch wielkiej radości. To było pierwsze zwycięstwo tej drużyny w oficjalnym spotkaniu w siatkówce sześcioosobowej. Brawa dla całej drużyny!

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Kobiet występują w kategorii 2, która skupia siedem zespołów z rocznika 2000 i młodsze. Oprócz naszego zespołu w rozgrywkach występują również zespoły z Kęt, Brzeszcz i Oświęcimia. Mecze rozgrywane są w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. W ramach OLSK rywalizacja toczy się również w kategorii 1, czyli wśród dziewcząt z roczników 1998-2000. W tym gronie występuje w sumie 12 drużyn. Rozgrywki organizowane są przez MORiS Oświęcim i UKS Setbol Oświęcim.

UKS Setbol MG2 SOS Oświęcim - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 1:2 (25:22, 23:25, 10:15)
UKS Centrum zagrał w składzie: Natalia Poleś, Agnieszka Kędzior, Iwona Anderko, Agata Malarek, Natalia Szmuk, Agata Larysz, Martyna Kuś, Paulina Balcarek, Natalia Żołneczko i Weronika Cierpioł.