Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2013
  • wyświetleń: 12879

Pijani rodzice: z wózkiem do rowu

W poniedziałek w nocy pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o sprawowaniu opieki nad dwójką małych dzieci przez nietrzeźwych rodziców. Mundurowi ustalają teraz, czy maluchy podczas biesiady urodzinowej miały zapewnioną należytą opiekę i czy tego typu sytuacje w tej rodzinie zdarzały się wcześniej.

Do zdarzenia doszło w Studzienicach. Po telefonicznym zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca policjanci udali się na miejsce celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji.

Z pierwszych ustaleń wynikało, że ojciec maluchów, 28-letni mieszkaniec Studzienic wraz ze swoją 25-letnią żoną obchodzili urodziny swojego znajomego. Do domu z imprezy wracali pieszo, pchając przed sobą wózek z czteromiesięczna córką w środku i drugą, dwuletnią, prowadzoną za rękę.

Tego wieczoru małżonkowie pili alkohol i to w dużych ilościach. Kobieta miała bowiem ponad 1,5 promila, a jej mąż ponad dwa. Będąc w takim stanie nie zdołali nawet zapanować nad dziecięcym wózkiem. Wjechali nim do rowu. W tym czasie nadjechał też policyjny patrol.

Kobieta nie czekając na przywitanie uciekła z młodszą córką do lasu. Mundurowi natychmiast pobiegli za nią i już po chwili 25-latka tłumaczyła się ze swojego zachowania. Obydwoje małżonkowie winę za swój stan nietrzeźwości zrzucili na solenizanta.

Teraz należy się spodziewać, że o ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Dzieci, póki co, trafiły pod opiekę swoich dziadków.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Prawo w takich przypadkach przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.