Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2013
  • wyświetleń: 3617

ZSZiO: z Woli do Lizbony

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Po Niemczech i Hiszpanii przyszła pora na Portugalię! Uczniowie ZSZiO w Woli wylecieli 21 września na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Lizbony! Dzięki programowi Leonardo da Vinci, w którym szkoła uczestniczy regularnie od kilku lat w ramach praktycznej nauki zawodu ośmiu techników handlowców i dwunastu techników mechatroników szkoli się w portugalskich firmach.

To wyjątkowa okazja przyjrzenia się z bliska pracy linii produkcyjnej i zapoznania się ze specyfiką zawodu. Wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekiwali tego wyjazdu. Dla wielu była to pierwsza tak daleka wyprawa. Kiedy po niemal 5-godzinnym locie wylądowaliśmy w Lizbonie, przywitała nas iście południowa aura. Na wszystkich wrażenie zrobiła temperatura w granicach 20°C (pomimo późnej pory nocnej), przyjemny wiaterek i sąsiedztwo niezliczonej ilości palm. Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi udaliśmy się na spoczynek.

Niedzielny ranek przywitał nas 35-stopniowym upałem - hura! Świat od razu wydał się piękniejszy! Z wielkim zapałem i zapasem energii ruszyliśmy na podbój Lizbony.

ZSZiO: z Woli do Lizbony - 21.09 - 19.10.2013 · fot. ZSZiO w Woli


A miasto to niezwykłe: usytuowane niczym antyczny amfiteatr, pełne kontrastów, które jednak doskonale współgrają. Zauroczeni klimatem, życzliwością Portugalczyków i specyfiką wąskich uliczek wróciliśmy do hotelu, by od poniedziałku rozpocząć staż w wyznaczonych firmach. Po tygodniu pracy, ale też lokalnego relaksu, przyszła pora na pierwszą wycieczkę w rejon nadatlantyckich miejscowości Cascais, Setubal i Sesimbra. Tu poczuliśmy się jak na wakacjach! Słońce, plaża, palmy i bezkres oceanu - to jest to! Z niecierpliwością czekamy na kolejny weekend, z którego na pewno prześlemy relację.

Uczniowie ZSZiO w Woli

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

ZSZiO

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSZiO" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.