Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2013
  • wyświetleń: 3530

Komunikat Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie wydał komunikat w sprawie nazwy towaru lub usługi na paragonie fiskalny od 1 października 2013 roku.

Urząd Skarbowy
Urząd Skarbowy w Pszczynie · fot. pless.pl


Przypominam podatnikom o nowych uregulowaniach zawartych w przepisach podatkowych w zakresie jednoznacznej identyfikacji towaru lub usługi na paragonie fiskalnym (Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013r. w sprawie kas rejestrujących - Dz. U. z 2013r. poz.363).

Jednocześnie informuję, że Minister Finansów w celu zapewnienia jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej w kwestii oznaczania na paragonie fiskalnym nazwy towaru lub usługi wydał interpretację ogólną w trybie art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa (publikacja: Dz. Urz. Min. Fin. z dnia 13 września 2013r. poz.30).

Pełna treść przedmiotowej interpretacji dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl/ministersto-finansow/VAT/wyjaśnienia i komunikaty/Interpretacja ogólna Ministra Finansów.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.