pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2013
  • wyświetleń: 4766

Psia Edukacja w SP nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

26 i 27 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie odbywały się zajęcia prowadzone przez Polskie Centrum Dogoterapii "Forget Me Not - psia edukacja".

Każdy z ośmiu oddziałów klas 0-3 uczestniczył w lekcji z udziałem psa, jak i dwóch dogoterapeutów.

W ramach programu "Bezpieczny Pies - Bezpieczne Dziecko" uczniowie dowiedzieli się: jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel), jak bezpiecznie podejść do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies nas zaatakuje, o czym pamiętać idąc na spacer z psem, poznali mowę ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy).

Psia Edukacja w SP nr 2 w Pszczynie - 26-27.09.2013 · fot. Monika Kudła / SP nr 2


Dogoterapeuci i Largo - bo tak nazywał się pies działają w myśl zasady "Powiedz mi , a zapomnę , Pokaż - a zapamiętam , Pozwól mi wziąć udział - a zrozumiem."

Każde dziecko miało możliwość bezpośredniego kontaktu z Largo - co było dla nich niezapomnianym przeżyciem.

"Psia Edukacja to uzmysławianie co tak naprawdę znaczy mieć psa, jak odnaleźć w nim przyjaciela i nauczyciela, a wreszcie jak być jego mądrym przewodnikiem".
M. Kudła/SP2

Monika Kudła
źródło: Szkoła Podstawowa nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj