pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 września 2013
  • wyświetleń: 9368

Złote Laury za 2012 rok rozdane!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

W miniony piątek, 27 września, już po raz piąty w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbyła się uroczysta gala rozdania Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w 2012 roku.

Każdego roku chęć udziału w konkursie zgłasza wiele firm działających na terenie powiatu pszczyńskiego. W tym roku było ich 16. Każda była zobowiązana do wypełnienia obszernej ankiety na temat swojej działalności. Przedsiębiorstwa zostały również "prześwietlone" przez Urząd Skarbowy i ZUS. Ostatecznie Kapituła Konkursu wybrała 4 firmy.

Złoty Laur w kategorii Usługi przyznano Firmie Prywatnej Szlif-Pol Beata Ostrowska z Piasku.

W kategorii Produkcja nagrodę zdobyły Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A. z Pszczyny.

Zwycięzcą w kategorii Handel została firma Profi M Tec Bryła Spółka Jawna w Pszczynie.

Przyznany został także Laur Specjalny w kategorii Rolnictwo dla firmy Świerkot sp. z o.o. ze Studzionki.

Na gali wręczono również medal "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego", otrzymał go Łukasz Piszczek z Goczałkowic-Zdroju. Wyróżnienie w imieniu piłkarza odebrali rodzice.


Galę uświetnił występ Partycji Kubackiej oraz Stanisława Leśniewskiego, zaś na zakończenie zebrani goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej.

Złote Laury za 2012 rok - 27.09.2013


Firma Prywatna "Szlif-Pol" - Laureat w kategorii Usługi

Firma powstała w 2007r. w związku z zapotrzebowaniem branży motoryzacyjnej na usługi szlifiersko-polerskie, zapadła decyzja o podjęciu wyzwania i uruchomieniu działalności, która na terenie Śląska na skalę przemysłową nie istniała.

Ideą powstania firmy są wyspecjalizowane usługi, w zakresie zapewnienia kompleksowej naprawy wyrobów gotowych z tworzyw sztucznych, metalu, i drewna, umiejętność odzysku elementów przeznaczonych do utylizacji, oraz przywracanie detali lakierowanych i surowych do powtórnego użytku.

Dynamiczny rozwój firmy jest efektem zagospodarowania niszy rynkowej oraz stosowania innowacyjnych technologii opartych o wiedzę i doświadczenie na niemieckim rynku. Istotnym jest fakt, iż usługi świadczone przez F.P. Szlif-Pol generują znaczne oszczędności produkcyjne u zleceniodawców i dlatego cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem.


Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A. - Laureat w kategorii Produkcja

Korzenie firmy sięgają XIX-wiecznych tradycji rzemiosła masarskiego w Pszczynie. Na terenie, gdzie obecnie znajduje się ZPM Henryk Kania S.A., od lat skupiał się przemysł mięsny. W roku 1990 Henryk Kania wzbogacił tradycyjne rzemiosło o nowoczesne metody przetwórstwa, rozwijając dynamiczne przedsiębiorstwo rodzinne na miarę nowego stulecia.

Dziś Zakłady Mięsne Henryk Kania czerpią z tradycyjnej wiedzy, korzystając z nowoczesnych, efektywnych i przyjaznych naturze technologii. Firma jest znana również poza Polską: wyroby posiadają uprawnienia do eksportu oraz spełniają wymogi systemu jakości wymagane w Unii Europejskiej.


Profi M Tec - Laureat w kategorii Handel

Firma Profi M Tec z siedzibą w Pszczynie jest przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym istniejącym na rynku od stycznia 2006 roku. Głównymi odbiorcami są klienci z branży: górniczej, hutniczej, energetycznej, budowlanej, transportowej, rolniczej oraz rybołówstwa. Posiadając pozytywne referencje klientów, firma oferuje również szereg indywidualnych zamówień.

Świerkot sp. z o. o. - Laureat w kategorii Rolnictwo

Firma powstała w 1992 roku w wyniku rosnącego zapotrzebowania na świadczenie usług rolniczych. Skala, jakość i elastyczność usług sprawia, że firma jest poważnym partnerem dla wielu odbiorców i nie ma sobie równych. Początkowo zajmowaliśmy się jedynie świadczeniem usług rolniczych. W miarę poznawania rynku i jego potrzeb, a także dla zaspokojenia oczekiwań klientów i dla pozyskania nowych, poszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż i naprawę maszyn, a także specjalistyczny transport sprzętu rolniczego. Jesteśmy również dealerami sprzętu następujących marek: Kuhn, Meijer, Tebbe, Horsch, Pichon, Wielton, Mandam.

new, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj