pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 września 2013
  • wyświetleń: 3355

Marszałek w uzdrowisku

25 września w Goczałkowicach-Zdroju przebywał marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła. Nie była to kurtuazyjna wizyta, lecz robocze spotkanie poświęcone sprawom uzdrowiska.

Marszałek spotkał się z wójt Gabrielą Plachą, dyrektorem WORR - Tomaszem Niesyto oraz dyrektorem Gwarka Stanisławą Szary. W spotkaniu uczestniczyli również: ze strony WORR Piotr Wójcik (zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych), a ze strony Urzędu Gminy - Maria Ożarowska (sekretarz gminy).

- Marszałek był doskonale zorientowany w sprawach gminy i kwestiach dotyczących utrzymania statusu gminy uzdrowiskowej. Od razu skierował rozmowę na temat ograniczenia hałasu oraz poprawy jakości powietrza w gminie, a więc na tematy, które w decyzji ministra zdrowia stanowią warunek dalszego funkcjonowania uzdrowiska, a który gmina musi spełnić do końca 2016 roku - opisuje spotkanie Maria Ożarowska.

Marszałek w uzdrowisku w Goczałkowicach - 25.09.2013 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Rezultatem tej wizyty jest nawiązanie bliższej współpracy, zapewnienie ze strony marszałka wsparcia działań gminy, w tym zakresie oraz udzielenia pomocy, m.in. finansowej. Marszałek zaproponował również współpracę w sferze działań promocyjnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski.

- W trakcie spaceru po uzdrowisku marszałek obejrzał Zakład Przyrodoleczniczy i trakty zabiegowe, rozmawiał z kuracjuszami oczekującymi na zabiegi, którzy potwierdzili wyjątkowe walory lecznicze Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój oraz wysoką jakość świadczonych usług. Następnie zapoznał się z bazą zabiegową sanatorium Gwarek - dodaje Maria Ożarowska.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie ogrodów Kapias, po których gościa oprowadził właściciel. Na koniec pobytu w Goczałkowicach-Zdroju kierownik zapory Andrzej Siudy pokazał marszałkowi nowy ośrodek konferencyjno-edukacyjno-badawczy EkoCentrum i zaprezentował historię i znaczenie Zbiornika Goczałkowickiego.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.