pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2013
  • wyświetleń: 1713

Last minute dla inwestorów

W środę, 25 września, urząd gminy Pawłowice gościł potencjalnych inwestorów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Konferencja odbywała się pod hasłem "40% Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Last Minut" .

Gospodarzem spotkania nie bez przyczyny były Pawłowice. KSSE S.A. funkcjonuje na terenie gminy od połowy lat 90. na terenie tzw. pól warszowickich.

Spotkanie było związane ze zmianami, jakie w przyszłym roku będą wprowadzone w specjalnych strefach ekonomicznych. Dotyczyć będą zmniejszenia pomocy publicznej dla przedsiębiorstw działających w strefie z 40% do 25 %. Inwestorzy, którzy przystąpią do strefy do połowy przyszłego roku, będą funkcjonować w niej na dotychczasowych zasadach. Stąd w temacie konferencji pojawił się zwrot "last minute". To ostatni dzwonek dla tych, którzy myślą o rozwijaniu swojej działalności w ramach strefy i chcą skorzystać z atrakcyjnych ulg.

Last Minute dla inwestorów w Pawłowicach - 25.09.2013 · fot. UG Pawłowice


Wśród prelegentów znalazł się m. in. Andrzej Zabiegliński - wiceprezes KSSE S.A., który mówił o zasadach i perspektywach funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce. Inwestorzy mogli również wysłuchać wypowiedzi Macieja Zająca - prezesa zarządu firmy nkt cables sp. z o.o. - potentata w produkcji kabli oraz Marcina Śpiewoka - właściciela firmy Agrotex sp. z o.o. produkującej opakowania na warzywa i owoce. Te dwie firmy na własnych przykładach udowodniły korzyści płynące z faktu bycia członkiem KSSE S.A.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.