pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 września 2013
  • 28 września 2013
  • wyświetleń: 3721

Wędrówka GSB 2013 zakończona

3 września o godzinie 9.00 rozpoczęła się wędrówka GSB 2013 - Dom Kulejących Aniołów. Pogoda nie dopisała, lecz serca i zapał uczestników były tak gorące, że nic się nie liczyło oprócz każdego kolejnego przebytego kilometra. 19 dni marszu przez góry w pogodę i nie pogodę ale liczył się cel, ważny cel - zebrać jak najwięcej pieniędzy na dokończenie budowy Domu Kulejących Aniołów w Pszczynie.

Pierwszy etap uczestnicy przeszli w siedem godzin z Wołosatego do Ustrzyk Górnych. Kolejny dzień była to trasa z pod Schroniska Kremanaros, które położone jest na wysokości 650 m. n.p.m. W odległości ok. 10 min. od obiektu przebiega Główny Szlak Beskidzki znakowany kolorem czerwonym będącym wschodnim odcinkiem Europejskiego Szlaku Pieszego E-8 w kierunku Smerka.

Czwartek - 5 września uczestnicy zameldowali o wyruszeniu na kolejny odcinek Wędrówki. Na ten dzień zaplanowana została trasa Smerek Wieś - Bacówka PTTK Pod Honem, w której nawiązała się przyjaźń z gospodarzami bacówki. Pogoda sprzyjała, chęci i zapału do dalszego wędrowania nie brakowało.

Wędrówki GSB 2013


Piątek - był kolejnym dniem wędrówki gdzie do przebycia były 32 km z Bacówki pod Honem do Komańczy. Kolejne dni wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim to trasa ze Schroniska PTTK Komańcza do Puław Górnych, z Lubatowa do Bacówki PTTK Bartne. X etap charytatywnej akcji rozpoczął się z pensjonatu "Pod Grzybkiem" w kierunku Krynicy i jeszcze dalej. Pogoda zrobiła się łaskawsza, gdyż przestało padać. Po mimo, iż 13 piątek wędrówka dalej trwała. Etap XI przewidywał szlak Jaworzyna Krynicka - Kordowiec. Każdy następny dzień wędrówki , to kolejny kilometr zbliżający uczestników do zakończenia charytatywnej akcji GSB 2013 - Dom Kulejących Aniołów.

W XV dniu wędrówki pogoda nie sprzyjała, bo padało i padało, pomimo to uczestnicy wyruszyli w kierunku królowej Beskidu Żywieckiego. W XVI dniu do przejścia było ponad 38 km z Markowych Szczawin do Schroniska PTTK na Hali Rysianka, kolejny dzień to przejście z Rysianki na Przysłup. Pogoda nie rozpieszczała, było deszczowo, i tylko 3 stopnie temperatury powietrza. Na tym etapie wędrówki dołączyli podopieczni Ośrodka Kulejących Aniołów.

Jednym z nich był Krzysztof Klimowicz, który przełamywał kolejne swoje bariery kilometr za kilometrem, a do przejścia była trasa licząca 40 km. XVII dzień wędrówki to etap gdy pogoda znowu pokrzyżowała szyki. Przemoczeni uczestnicy zostali na noc w Węgierskiej Górce, a rano ruszyli na Soszów. Do mety co raz bliżej. Krzysztof Klimowicz podopieczny Domu Kulejących Aniołów, kolejny raz przełamywał swoje słabości i udało mu się wejść na wieże widokową na Baraniej Górze. Rozpoczęcie XIX ostatniego etapu wędrówki zwiastowało zakończenie charytatywnej Wędrówki GSB 2013 - Dom Kulejących Aniołów zorganizowanym piknikiem w Ustroniu - Schronisko PTTK "Równica". Po drodze spotkaliśmy się z Klubem Turystycznym Wichura, który wyszedł z innymi uczestnikami na ostatni odcinek.

Piknik był, świetnym zakończeniem tej wspaniałej akcji. Wystąpił niesamowity zespół integracyjny "Folkowianie", przy muzyce tego zespołu bawiło się i tańczyło wiele osób, co dało wiele radości i uśmiechów na twarzach. Kolejną atrakcja były występy podopiecznych Domu Kulejących Aniołów, którzy do tańca "Jezioro Łabędzi" porwali niektórych uczestników wędrówki. Głodne brzuszki zostały napełnione przepyszną grochówką sponsorowaną przez Urząd Miasta Pszczyna, która rozlewana była przez strażaków z Pszczyny- dziękujemy im za wszystko.

Pracownicy Stowarzyszenia Kulejących Aniołów przygotowali ciasto, chleb ze smalcem i inne smakołyki. Każdy uczestnik wędrówki otrzymał nagrodę od sponsorów akcji charytatywnej. Na pikniku można było finansowo wspomóc Naszą akcje zakupując okolicznościowe koszulki lub przypinki, oraz można było kupić rękodzieła podopiecznych Domu Kulejących Aniołów. Po świetnej zabawie nadszedł czas rozstania, około godziny 16.00 uczestnicy wędrówki zeszli do centrum Ustronia, gdzie o godzinie 17.00 oficjalnie zakończyła się Wędrówka Głównym Szlakiem Beskidzkim. pamiątkowym zdjęciem.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Wędrówki GSB 2013 & Dom Kulejących Aniołów

Szczegółowe informacje dotyczące wędrówki znajdziecie na www.glownyszlakbeskidzki.pl oraz www.facebook.com/glownyszlakbeskidzkiwyprawa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.