pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 września 2013
  • wyświetleń: 2691

Sprzątanie świata w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj

W jubileuszową, 20 akcję "Sprzątania świata", uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krzyżowicach przeprowadzili akcję mającą uświadomić uczniom i ich rodzicom, konieczność segregacji śmieci oraz dbania o czystość świata.

Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą miała do wykonania 2 zadania: po pierwsze namalować farbami plakat o podanej tematyce, po drugie wykonać Ekoludka ze śmieci. I tak przez 2 godziny lekcyjne każdy uczeń naszej szkoły był zajęty wykonywaniem pracy na rzecz świadomości śmieciowej i segregacji odpadów.

Sprzątanie świata w ZSP Krzyżowice - 21.09.2013 · fot. UG Pawłowice


Praca w klasach była kontrolowana przez wychowawców, w jednych klasach działano jako jeden wielki zespół, w innych zadania były podzielone na mniejsze grupy. Efekt jednak był podobny, każda klasa skonstruowała Ekoludka oraz przygotowała plakat. Plakaty z klas I-III oraz klas IV - VI zostały połączone w dwa tryptyki. Każdy z nich ukazuje efekt ludzkiej świadomości, dotyczącej segregacji śmieci oraz dbania o czystość świata.

Wszystkie prace uczniów, zarówno plakaty jak i Ekoludki zostały wyeksponowane przy wejściu do szkoły, żeby uświadamiać także dorosłym potrzebę dbania o czyste środowisko i najbliższe otoczenie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj