pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2013
  • 4 października 2013
  • wyświetleń: 5596

XIII Memoriał Alojzego Pławeckiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Za nami:

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łące odbył się Memoriał Alojzego Pławeckiego w biegach przełajowych. W XIII edycji zawodów udział wzięło blisko dwustu uczestników - dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Wyniki XIII Memoriału Alojzego Pławeckiego

Wszystkich zawodników oraz gości przywitał dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łące pan Grzegorz Świerkot, a zawody uroczyście otworzył pan Witold Wiktorczyk- członek Zarządu Rady Powiatu i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Następnie przystąpiono do rywalizacji.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie szkół podstawowych, którzy stanowili najliczniejszą grupę uczestników zawodów. Dzielnie pokonywali oni dystanse od 600 do 1000 metrów. Następnie do biegu przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się na dystansach od 800 do 1000 metrów. Jako ostatni w kategorii Open na dystansach 1000 i 1500 metrów wystartowali dorośli.

XIII Memoriał Alojzego Pławeckiego w Łące - 28.09.2013 · fot. SP 9


Zawodnicy wykazali się świetną kondycją i dużym hartem ducha. Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcom wręczono medale, dyplomy oraz nagrody. Osobno pamiątkowe puchary otrzymali przedstawiciele szkół biorących udział w Memoriale. Wyniki zawodów znajdują się po prawej stronie artykułu.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych amatorów biegania. Organizowane zawody służą popularyzacji biegów przełajowych oraz promocji zdrowego stylu życia, co było głównym celem, jaki stawiał sobie Alojzy Pławecki- wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły w Łące. Człowiek, którego pasją był sport.

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji XIII Memoriału Alojzego Pławeckiego, a zwłaszcza: Starostwu Powiatowemu w Pszczynie, Urzędowi Miasta i Gminy Pszczyna, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu, Radzie Sołeckiej w Łące, Carbo Asecura oddział Pszczyna, Klubowi Sportowemu LKS Łąka, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące oraz mieszkańcom Łąki.

Dyrekcja ZSP w Łące / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj