pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2013
  • wyświetleń: 3329

Z Zespołu Szkół w Woli na Maltę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj

Nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół w Woli, Joanna Kocioła, wzięła udział w kursie zorganizowanym w ramach programu Comenius Zagraniczna Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Szkolenie, które miało na celu zapoznanie uczestniczących w nim nauczycieli z narzędziami informacyjnymi wspomagającymi pracę zarówno na lekcji jak i przy realizowaniu projektów edukacyjnych, odbyło się w St. Julians na Malcie w okresie od 25 do 31 sierpnia.

W kursie wzięło udział 15 nauczycieli z Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii i Polski. Podczas zajęć (w sumie 40 godzin szkolenia) uczestnicy poznawali i ćwiczyli w praktyce programy o szerokim spektrum zastosowań w pracy nauczyciela: oprogramowanie do przygotowywania prezentacji multimedialnych (Prezi, Power Point, Photo Story), wszelkiego rodzaju testów dla uczniów (Hot Potatoes), tworzenia własnych nagrań dźwiękowych (podcasty), filmów (Stop Motion Animation, Movie Maker), komiksów i historyjek obrazkowych.

Z Zespołu Szkół w Woli na Maltę - 25-31.08.2013 · fot. Joanna Kocioła


Nauczycieli zachęcano również do tworzenia własnych stron internetowych (Weebly) oraz uczestniczenia w międzynarodowych społecznościach nauczycieli takich jak eTwinning.

Oczywiście oprócz wartości merytorycznych pobyt na Malcie był doskonałą okazją do eksploracji małego a zarazem bogatego w zabytki i zapierające dech w piersiach widoki kraju. Każdego dnia po zajęciach uczestnicy starali się odwiedzać urocze zakątki wyspy takie jak: stolicę miasta Valettę, malowniczą wioskę rybacką Marsaxlokk, poprzednią (i bardzo zabytkową) stolicę wyspy Mdinę i wiele innych zabytków architektury i niesamowitych formacji stworzonych przez przyrodę.

Udział w kursie w ramach programu Comenius jest doskonałą szansą dla wszystkich nauczycieli na poszerzanie własnych umiejętności, nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych, ćwiczenie znajomości języków obcych oraz poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultur.

Wszystkich zainteresowanych moimi doświadczeniami z pobytu na Malcie zapraszam na stronę internetową: www.joannakociola.weebly.com

Joanna Kocioła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj