pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2013
  • wyświetleń: 3399

Czarków: dzielnicowi w przedszkolu

W pierwszych tygodniach września pszczyńscy dzielnicowi odwiedzają swoich milusińskich w szkołach i przedszkolach. Ostatnio gościli u najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej w Czarkowie.

Dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia policjantów, policyjnej maskotki i służbowego sprzętu z bliska. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Funkcjonariusze przypomnieli szkolakom ogólne zasady bezpieczeństwa. Zaakcentowali zasadę ograniczonego zaufania na drodze i w stosunku do obcych osób. Maluchy chętnie i prawidłowo odpowiadały na pytania otrzymując w nagrodę pamiątkowe upominki.

Czarków: dzielnicowi w przedszkolu - 09.2013 · fot. KP PSP Pszczyna


Już od kilku lat pogadanki w szkołach z udziałem policjantów przestały mięć charakter suchych wykładów. Teraz, poprzez zabawę i interakcję, policjanci starają się utrwalić u dzieci nawyk bezpiecznego zachowania na drodze. Przygotowany do tych celów film ma za zadanie uczyć, a przede wszystkim zmuszać maluchy do myślenia.

Każdorazowo, największą atrakcją jest pamiątkowe zdjęcie z policjantami i niebieskim pluszakiem - Sznupkiem.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.