pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2013
  • 21 września 2013
  • wyświetleń: 2091

Pszczyna na mapie przewodnika

W czwartek ukazał się nowy - drugi już przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Swoje miejsce znalazła w nim również Pszczyna, a konkretnie mieszczące się tu Muzeum Prasy Śląskiej.

Zadbają o Muzeum Prasy Śląskiej
Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie


Broszura nie tylko informuje o danym obiekcie, ale podaje też czas jego zwiedzania, odległość od najbliższego punktu gastronomicznego czy parkingu oraz czas dojazdu do innych obiektów szlaku położonych w sąsiedztwie.

Muzeum Prasy Śląskiej także znalazło się na liście atrakcji. Przewodnik podpowiada, co warto zobaczyć i prezentuje zarówno historię miejsca, jak i ciekawostki z nim związane. W informatorze zamieszczone zostały również zdjęcia maszyn znajdujących się w naszym Muzeum.

- Od czasu ukazania się pierwszego przewodnika Szlak wzbogacił się o Browar Obywatelski w Tychach oraz Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Dodatkowo Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia Guido w Zabrzu oraz Tyskie Browarium i Muzeum Browaru Żywiec otrzymały tytuły gwiazd techniki, czyli obiektów szczególnie polecanych turystom - wyjaśnia Adam Hajduga, kierownik referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego w Wydziale Kultury.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.