pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 września 2013
  • 28 września 2013
  • wyświetleń: 35570

Foto-temat: RMF z Pszczyny!

W sobotę w Pszczynie można było spotkać "żółte wozy" popularnej stacji radiowej RMF FM, która z naszego miasta nadawała przez kilka godzin "Fakty z Twojego Miasta".

Stacja RMF FM każdego tygodnia we wrześniu organizuje głosowanie słuchaczy i internautów na wybrane 6 miast zgłoszonych przez słuchaczy do konkursu, w którym nagrodą jest wizyta reporterów największej rozgłośni radiowej w Polsce w zwycięskim mieście i nadawanie sobotnich "Faktów z Twojego Miasta".

RMF w Pszczynie - 28.09.2013 · fot. Andrzej Grynpeter


Dzięki mobilizacji i ogromnemu zaangażowaniu licznej grupy mieszkańców naszego miasta, którym udało się namówić do zabawy w głosowanie na Pszczynę na stronie rozgłośni bardzo liczną rzeszę znajomych i przyjaciół, tym razem RMF FM zawitał do Pszczyny.

W konkursie Pszczyna startowała po raz trzeci. W poprzednich dwóch edycjach o włos przegrała z Świnoujściem i Gniewem. Trzecie zgłoszenie, tym razem Pana Kamila Widłoka, okazało się dla Pszczyny zwycięskie.

Od godz. 10.00 do 15.00 cała Polska mogła w każdym wydaniu Faktów, usłyszeć o kolejnych interesujących miejscach naszego miasta. Usłyszeć mogliśmy o żubrach, o tym skąd wzięła się nazwa Pszczyna, jak przyrządza się słynny deser Daisy. Reporter RMF FM zapytał także o historię kapliczki "Bądź Wola Twoja", a także dlaczego brama prowadząca na dziedziniec pszczyńskiego zamku, nosi nazwę "Bramy Wybrańców". Słuchacze stacji mogli także usłyszeć o klejnotach księżnej Daisy, których specjalną czasową wystawę można oglądać do końca listopada w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Nie zabrakło także wizyty w pięknym parku pszczyńskim oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów.

W trakcie spotkań z poszczególnymi osobami opowiadającymi na antenie o Pszczynie i jej atrakcjach, a także w czasie zakulisowych rozmów z reporterem RMF FM Marcinem Buczek wszyscy zgodnie podkreślali, że do tego miasta warto przyjeżdżać, pospacerować po jego uliczkach, odwiedzić park i zagrodę żubrów, oraz dziesiątki innych ciekawych miejsc. Jak mogliśmy usłyszeć za kulisami audycji, jadąc krajową jedynką (np. w góry) warto zrobić sobie przerwę i zjechać z głównej drogi do naszego miasta.

Andrzej Grynpeter

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.