pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 września 2013
  • 15 września 2013
  • wyświetleń: 6977

EkoCentrum w Goczałkowicach

W ostatnich dniach oddano do użytku EkoCentrum, czyli Centrum Badawczo-Edukacyjne w Goczałkowicach-Zdroju. Centrum zlokalizowane jest w pobliżu Korony Zapory, przy Zbiorniku Goczałkowickim, w sąsiedztwie jednego z największych w Polsce zakładów uzdatniania wody ZUW Goczałkowice.

- To profesjonalnie przygotowany i wyposażony kompleks zapewniający najwyższy standard prowadzenia badań, spotkań konferencyjnych oraz szkoleniowych. Centrum dysponuje powierzchniami laboratoryjnymi, zapleczem socjalnym dla pracowników naukowych umożliwiającym prowadzenie cyklicznych oraz ciągłych, stacjonarnych badań naukowych oraz dwiema profesjonalnie wyposażonymi salami szkoleniowo-edukacyjnymi. Jest otwarte dla wszystkich pragnących zorganizować konferencję, sympozjum lub przeprowadzić badania naukowe (jedno dniowe lub cykliczne) związane z profilem jego działalności - wyjaśnia sekretarz gminy Maria Ożarowska.

EkoCentrum w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


"EkoCentrum" zostało powołane do życia w celu rozwijania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a jednostkami naukowymi oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Zakres tej współpracy to promowanie i transfer innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak i rozwiązań systemowych dedykowanych bezpieczeństwu wody, zarówno powierzchniowej jak i wody podziemnej.

- Bezpośrednimi odbiorcami usług EkoCentrum będą m.in. przedsiębiorstwa wodociągowe, przedsiębiorcy zajmujący się wdrażaniem technologii związanych z uzdatnianiem wody, przedsiębiorcy zajmujący się ochroną przeciwpowodziową, gminy i powiaty, w których istnieje ryzyko pogorszenia się jakości ujęć wody lub w których stwierdzono zanieczyszczenia wody surowej - mówi Maria Ożarowska.

EkoCentrum jest placówką terenową stworzoną w ramach Parku Technologicznego Ekoenergia-Woda-Bezpieczeństwo dla województwa śląskiego. Projekt stworzenia wspomnianego Parku uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Siedzibą Parku są Katowice, gdzie powstaje nowoczesny kompleks o charakterze biurowym, laboratoryjnym, przemysłowym i technologicznym.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.