pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2013
  • 11 września 2013
  • wyświetleń: 5606

Punkt przesiadkowy przy Aldi

Jest szansa, że przy markecie Aldi w Pszczynie powstanie punkt przesiadkowy dla autokarów połączeń międzynarodowych, dalekobieżnych oraz busów lokalnych. W tej sprawie z dyrekcją Aldi rozmawia Starostwo Powiatowe.

Aldi, market, sklep
Market Aldi w Pszczynie


Rozmowy rozpoczęto pod koniec sierpnia. Jak informuje starosta Paweł Sadza, takim rozwiązaniem zainteresowane są obie strony.

- Czekam na opinię prawną, ale myślę, że to my będziemy sprawować pieczę nad tym przystankiem - mówi starosta i po chwili dodaje, że choć nie jest to ani droga powiatowa, ani teren powiatu, to dyrekcja Aldi wyraziła już zgodę.

- Chcemy potraktować ten przystanek jako przesiadkowy dla autobusów międzynarodowych i dalekobieżnych, a także lokalnych - wyjaśnia sekretarz powiatu Szymon Sekta. - Niestety mamy ograniczone możliwości wymuszenia na przewoźnikach zatrzymywania się tam - dodaje.

W starostwie spodziewają się, że zatrzymywanie w tym miejscu będzie jednak w interesie wszystkich użytkowników i firm transportowych. Będzie także w interesie sklepu, dzięki czemu liczą na nieodpłatne przekazanie tereny pod punkt przesiadkowy.

Przypomnijmy, że jednym z warunków budowy marketu było zachowanie elementów przystanku. Do dyspozycji pasażerów mają być: punkt kasowy, poczekalnia, toaleta oraz miejsce postojowe, z którego będą korzystać przewoźnicy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.