pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2004
  • wyświetleń: 1313

Nie piję, nie palę, nie biorę

"Nie piję, nie palę, nie biorę – Powiat Pszczyński 2004" - pod tym hasłem 1 października Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej wraz ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie, Komisją Bezpieczeństwa oraz Komendą Powiatową Policji w Pszczynie zorganizowało imprezę skierowaną w głównej mierze do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Pszczyńskiego.

Wzięli w niej udział uczniowie: Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pszczynie, Zespołu Szkół Samochodowych w Pszczynie, Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczynie oraz Zespołu Szkół Zawodowych.

Impreza ta mająca charakter profilaktyki i promocji zdrowia odbyła się na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.
Uczestników przywitał Pan Zbigniew Noskowski (dyrektor L. O. im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie). Następnie na scenie pojawiła się Pani Janina Wrożyna (Stowarzyszenie „Zmaganie”), która opowiedziała o punkcie „U”, w którym ludzie dotknięci chorobą narkotykowa mogą znaleźć pomoc. Z kolei Pani nadkom. Grażyna Słomska z wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mówiła o profilaktyce antynarkotykowej. Pan Wicestarosta Pszczyński Krystian Szostak przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. mgr. Sławomira Pałasza zestaw testów narkotykowych.

W ramach imprezy młodzież mogła zapoznać się z treścią ulotek poruszających problem narkomanii. Uczniowie otrzymali odznaki z napisem „nie palę, nie piję, nie biorę, żyję”. Głównym punktem happeningu był koncert zespołu Revolucja na czele z Jackiem Dewódzkim (niegdyś wokalistą zespołu Dżem). Zespół również przyłączył się do imprezy - podczas występu wokalista demonstracyjnie wylewał alkohol przed sceną. Pomimo chłodu młodzież bawiła się doskonale.

Powiat/Gazeta Pszczyńska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.