pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2013
  • wyświetleń: 3648

Powstaną kolejne place zabaw

W Pszczynie rozpoczęła się budowa trzech placów zabaw, które Urząd Miejski wybuduje w ramach programu "Radosna Szkoła". Powstaną one w Piasku, Studzienicach oraz Pszczynie.

Budowa placów zabaw realizowana jest od 2011 roku. Powstały już place przy SP nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 3 w Pszczynie, Ćwiklicach, Czarkowie oraz Łące. W ramach małych projektów oraz działania Odnowa i Rozwój Wsi realizowanych wraz z Lokalną Grupą Działania "Ziemia Pszczyńska" Urząd Miejski uruchomił plac zabaw w Wiśle Małej, a także zmodernizował plac zabaw w Piasku.

Place zabaw · fot. UM Pszczyna


Głównym celem projektu "Radosna Szkoła" jest ułatwienie 6-latkom rozpoczęcia nauki w szkole oraz umożliwienie dostępu do nowoczesnych pomocy edukacyjnych. Urządzenia zabawowe i zastosowana nawierzchnia w postaci płyt gumowych spełniają najwyższe wymogi unijne w zakresie bezpieczeństwa tego typu obiektów.

Budowę trzech placów zabaw za kwotę 547.222,53 zł brutto zrealizuje firma PPE Poland ze Świętochłowic.

MS / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.