• 2 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1731

Liderzy ci sami, liderki inne

16 par, dziewięć chłopięcych i siedem dziewczęcych, rywalizowało w drugim turnieju w ramach Młodzieżowego Grand Prix w Siatkówce Plażowej, który został rozegrany na boisku plażowym POSiR w Pszczynie.

Turniej chłopców zakończył się niemal tak jak pierwsze zawody rozegrane przed dwoma tygodniami. Wygrała para Jakub Białas/Paweł Górka i po dwóch turniejach z 20 punktami na koncie przewodzą klasyfikacji generalnej.

Wywróciła się za to klasyfikacja dziewcząt. W drugim turnieju zwyciężył duet Agnieszka Golla/Klaudia Szafron, która w finale pokonała debiutującą w rozgrywkach parę Natalia Poleś/Agnieszka Kędzior. Dzięki tej wygranej Golla/Szafron objęły prowadzenie w "generalce". Taką samą ilość punktów (16) ma Anna Folek, która w drugich zawodach, tym razem z Martyną Sęk, zajęła 3. miejsce.

Młodzieżowe Grand Prix w Siatkówce Plażowej organizowane jest przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie dla młodzieży szkolnej z terenu powiatu pszczyńskiego oraz uczniów szkół z terenu powiatu pszczyńskiego. Cały cykl składa się z trzech turniejów. Ostatnie zawody zaplanowane są na 21 sierpnia. Już teraz można się zgłaszać do zawodów (sport@posir.pszczyna.pl).

Młodzieżowe Grand Prix w Siatkówce Plażowej, boiska plażowe POSiR w Pszczynie, 31 lipca
Klasyfikacja II turnieju dziewcząt:
1. Agnieszka Golla/Klaudia Szafron, 2. Natalia Poleś/Agnieszka Kędzior, 3. Martyna Sęk/Anna Folek, 4. Magdalena Beczała/Julia Żagan, 4-5. Natalia Humska/Bernadeta Stryczek, Julia Jagodzińska/Nastazja Zajączkowska, 7. Agata Larysz/Karolina Fischer.

Klasyfikacja po dwóch turniejach dziewcząt:
1. Agnieszka Golla (16 punktów, 6+10), Klaudia Szafron (16, 6+10)
2. Anna Folek (16 punktów, 10+6)
3. Martyna Sęk (14, 8+6)
4. Bernadeta Stryczek (14, 10+4)
5. Magdalena Beczała (13, 8+5),
6. Julia Jagodzińska (9, 5+4)
7. Agata Larysz (5, 3+2)
8. Dagmara Urbanik (5, 5+0), Dagna Kościelny (5, 5+0), Wiktoria Kończalska (5, 5+0)
9. Natalia Humska (4, 0+4), Nastazja Zajączkowska (4, 0+4)
10. Weronika Cierpioł (3, 3+0), Patrycja Kłopeć (3, 3+0), Magdalena Danielczyk (3, 3+0)
11. Karolina Fischer (2, 0+2).

Uwaga! Przy równej ilości punktów o miejscu decyduje wyższa lokata zajęta w ostatnim turnieju!

Klasyfikacja II turnieju chłopców:
1. Jakub Białas/Paweł Górka, 2. Michał Prusek/Wojtek Stalmach, 3. Mateusz Tomaszczyk/Dominik Serafin, 4. Paweł Zjawiński/Szymon Pałyz, 5-6. Szymon Kumor/Jan Tomaszczyk, Marek Szafron/Michał Pyrtek, 7-8. Michał Pustelnik/Tomasz Waszek, Radosław Rakowski/Kamil Pękala, 9. Mateusz Góra/Mateusz Zachurzok.