pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2013
  • wyświetleń: 6741

Złoto dla Kasi, srebro dla Sylwii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

Złoty medal Kasi Gawlak w biegu na 800m oraz srebrny medal w biegu na 1500m Sywii Indeki (obie LKS Pszczyna) to dorobek naszych utalentowanych zawodniczek podczas 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywającej się w dniach 26-28 lipca w Łodzi.

Reklama

Śląscy lekkoatleci zakończyli zmagania, zdobywając 8 medali (4 złote, 1 srebrny, 3 brązowe), poprawiając dwa rekordy Polski juniorów młodszych (Ewa Swoboda - 100m oraz Dawid Żebrowski - 110ppł.) oraz zdobywając piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej województw z dorobkiem 272 punktów.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 26-28.07.2013


Uciążliwy upał, stres związany z udziałem w najważniejszej imprezie w roku i rywalizacja z najlepszymi lekkoatletami w Polsce nie przeszkodziły naszym reprezentantom w potwierdzeniu wysokiej formy sportowej, na jaką pracowali od wielu miesięcy.

Katarzyna Gawlak - (halowa mistrzyni Polski w biegu na 600m) nie zawiodła jako faworytka zwyciężając po pasjonującym finiszu w biegu na 800m z czasem 2:16,23 (el. 2:14,26).

Kasia rozegrała bieg zgodnie z przyjętą taktyką: spokojne tempo na dystansie i mocny finisz zakończony sukcesem, co było rozsądne w kontekście tropikalnych temperatur panujących na mistrzostwach.
Srebrny medal w biegu na 1500m z wynikiem 4:42,08 zdobyła Sylwia Indeka.

Sylwia, ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek w biegu na 1000m przebojem weszła do grona najlepszych juniorek młodszych w Polsce. Wspaniały tegoroczny sezon (brązowy medal w biegu na 1000m podczas Halowych Mistrzostw Polski i srebrny w Przełajowych Mistrzostw Polski na dystansie 2km) Sylwia zakończyła w pięknym stylu zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski.

źródło: MORiS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj