• 16 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1175

PALP: Profi M Tec mistrzem

Ostatnia kolejka Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej miała dać odpowiedź na kilka zasadniczych pytań. Przede wszystkim kto zostanie mistrzem w I lidze.

Prof M Tec mistrzem PALP 2013
Profi M Tec w mistrzowskim tańcu po meczu z Termexem. · fot. POSiR Pszczyna

Przed ostatnią serią spotkań w I lidze, Profi M Tec miało jeden punkt przewagi nad Mieszkiem, który jako pierwszy przystąpił do rywalizacji w 26. serii spotkań. Przeciwnikiem "Książąt" był OKS ZRB Matyszczykiewicz. Mieszko zwyciężyło 3:0, więc żeby się cieszyć z mistrzostwa, również i Profi M Tec musiało wygrać swój mecz z Termexem. Teoretycznie zadanie wydawało się łatwe, ale nie tym razem. Profi w decydującym starciu musiał sobie radzić bez kontuzjowanych: Mateusza Boguckiego, Damiana Dzidy oraz Mateusza Jarząbka. Spotkanie układało się jednak po myśli zmierzających po mistrzostwo "Profików". Już do przerwy było 3:0, zaś po zmianie stron szybko padła czwarta bramka. W tym momencie nikt nie przypuszczał, że w tym meczu coś się może wydarzyć. A jednak... Na 10. minut przed końcem meczu przebudził się Termex i w ciągu sześciu minut zdobył trzy bramki. Ostatnie minuty nie przyniosły jednak zmiany rezultatu, więc po ostatnim gwizdku piłkarze Profi M Tec mogli rozpocząć mistrzowskie świętowanie.

Zanim poznaliśmy mistrza I ligi, znany był trzeci spadkowicz. Do Japi-Budu oraz Termexu dołączył Constructor Tychy, który miał szanse na utrzymanie. W ostatnim spotkaniu tyszanie rywalizowali z zespołem Gunners Biegier, którzy musieli to spotkanie co najmniej zremisować, żeby zachować status I-ligowca. "Gunnersi" wygrali 2:0, czym pogrążyli rywali z Tychów.

W przyszłym sezonie w I lidze zagrają Trójca i Brygada Kryzys. Ci pierwsi pewni mistrzostwa II ligi byli już parę tygodni temu, Brygada musiała co najmniej zremisować z Żubrami, którzy również mieli szanse na awans. Po pełnym emocji meczu, Brygada Kryzys wygrała 3:2 i przypieczętowała awans do I ligi.

Ostatnia seria spotkań w II lidze dała również odpowiedź na ostatnie pytanie - kto, oprócz drużyn: Wrona Produkcja Podłoża i KECH, spadnie z II ligi. Porażka 3:7 Relaksu z ZRB-Polandy przy równoczesnej wygranej 4:2 Zrywu nad Elwo sprawiła, że "Zrywni" przeskoczyli w tabeli Relaks Katon Pub i ci ostatni spadają szczebel niżej.

Do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie. W finale Pucharu Ligi Ełka Team zagra z Profi M Tec. Mecz odbędzie się na "Orliku" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie w czwartek (20 czerwca) o godzinie 19.00.

Oficjalne zakończenie X edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej odbędzie się w sobotę (22 czerwca) w Ośrodku nad Dokawą (Pszczyna, ul. Polne Domy). Początek godz. 19:30. Wszystkich "PALP-owiczów" serdecznie zapraszamy!