pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4359

Dzień Regionu w Gimnazjum nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

12 czerwca po raz 13. odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 3 Dzień Regionu zorganizowany przez Ewę M. Kowalską - nauczycielkę historii.

Zespół Szkół nr 2, Gimnazjum nr 3
Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie · fot. Wiktor Czosnowski / pless.pl


Impreza rozpoczęła się od scenki, w której uczennice przypomniały wszystkim zebranym w auli postać księżnej Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West, zwaną przez bliskich Daisy. Opowieść o księżnej została wzbogacona o fragmenty jej pamiętników "Taniec na wulkanie".

Następnie odbył się finał Szkolnego Konkursu "Historia i Współczesność Ziemi Pszczyńskiej", do którego zakwalifikowały się trzy drużyny klasowe, które w pierwszym etapie uplasowały się na najwyższych miejscach. Zasady tegorocznego finału konkursu zostały nieco zmienione: uczniowie, zamiast odpowiadać na zadawane przez p. Kowalską pytania, mieli za zadanie przedstawić przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat: "Ziemia pszczyńska - miejscem prawdziwych historii i legend". W jury oceniającym zawartość merytoryczną prezentacji, jak i sposób jej zaprezentowania, zasiadły: Apolonia Kołoczek, Ilona Czerwieńska i Anna Niedźwiedź. Każda grupa mogła uzyskać maksymalnie 10 punktów. Po naradzie jury wydało następujący werdykt i przyznało nagrody:

I miejsce - grupa klasy IIe w składzie: Wiktoria Zielnik, Dawid Zywert i Jarosław Zawisza,
II miejsce ex aequo - grupa klasy IIc w składzie: Michalina Kościelny, Katarzyna Orlik i Aleksandra Mrzyk oraz grupa klasy Id w składzie: Sonia Malcharek, Mariola Rozmus i Jan Kuliga.

Na zakończenie Dnia Regionu nastąpiła niespodzianka: nauczyciele gimnazjum wystąpili dla uczniów w specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniu pt. "Królewna Śnieżka po śląsku". W jednej z ról zagrał dyrektor szkoły Władysław Chrobok.

Przedstawienie było przygotowane w nieco zmienionej, odświeżonej formie, nie brakowało w nim zabawnych odniesień do współczesnego świata, a nauczyciele pokazali swoje drugie oblicze, które na pewno przypadło uczniom do gustu. Nic więc dziwnego, że ponad dwudziestominutowy spektakl został nagrodzony przez wszystkich gromkimi brawami na stojąco.

Po przedstawieniu i krótkiej przerwie nastąpiła druga część dnia - Dzień Kultury Brytyjskiej i Niemieckiej.

Dzień Kultury Brytyjskiej i Niemieckiej

Po Dniu Regionu, 12 czerwca odbył się coroczny Dzień Kultury Brytyjskiej i Niemieckiej, przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego: Justynę Sobczak, Annę Niedźwiedź, Aleksandrę Dudę, Martynę Stawicką, Małgorzatę Stalmach, Grażynę Nogę-Luboń i Dominikę Ananicz.

Podczas tego dnia przybliżono uczniom kulturę, tradycję i zabytki Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Uczennice i uczniowie klas pierwszych przedstawili parodię programu telewizyjnego "Top Model". W school survey (szkolnej ankiecie) przygotowanej przez Kingę Wanot i Jarosława Zawiszę zapytano uczniów o nauczycieli, przedmioty i szkołę, oczywiście w języku angielskim.

Wybrani uczniowie spośród klas pierwszych, drugich i trzecich zmierzyli się w ciekawym konkursie, w którym mieli za zadanie rozpoznać zabytki Wielkiej Brytanii i Niemiec, sławnych ludzi tych krajów, najbardziej znane utwory angielskie i niemieckie i ich wykonawców, a także, z pomocą podkładu muzycznego i tekstu, zaśpiewać wybrane przez siebie piosenki.

Na zakończenie Kornelia Komraus zaprezentowała się w przygotowanym przez siebie układzie tanecznym.

Kiermasz dla Bangladeszu

W trakcie trwania Dnia Regionu i Dnia Kultury Brytyjskiej i Niemieckiej, 12 czerwca 2013 r., uczniowie mogli skosztować na kiermaszu różnorodnych ciast i domowych wypieków lub chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Obok auli przygotowano również stoiska angielskie i niemieckie z mnóstwem smakołyków. Wszystko to nie mogłoby odbyć się bez wielkiego wkładu szkolnych darczyńców: uczniów i nauczycieli nadzorujących całą akcję: Marii Kubicy, Aleksandry Tomaszewskiej i Katarzyny Rozmus.

Kwota uzbierana na kiermaszu - 579,43 zł. - została przekazana na konto Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego; otrzymane fundusze przeznaczy na budowę studni w Bangladeszu.

Jarosław Zawisza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj