pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2013
  • wyświetleń: 3754

PZS nr 2 na obozie kondycyjnym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W klasie policyjnej kondycja i dyscyplina to podstawa. Uczniowie klasy II mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wzięli udział w 5 dniowym obozie kondycyjno-survivalowym w Borowianach. Od poniedziałku 20 V do piątku 24 V ćwiczyli ciało i ducha pod okiem fachowej kadry wojskowej. Poniżej informacja autorstwa Beaty Skrzypczyk.

Na miejscu uczestników powitał kapitan Sławomir Iracki - organizator i głównodowodzący. Uczniowie po przybyciu na teren obozu rozbili namioty i przygotowali miejsce pięciodniowego bytowania.

Wrażeń było co niemiara - największe poruszenie budziły dosłownie i w przenośni nocne alarmy: przeciwpożarowe i bojowe. Nasza młodzież codziennie doskonaliła musztrę i dyscyplinę. Wielkie wrażenie, a zarazem niezły wycisk dostarczyła taktyka w terenie leśnym, gdzie w pełnym umundurowaniu, z wyposażeniem terenowym i repliką broni, uczniowie ćwiczyli zwarte poruszanie się i symulowali walkę.

PZS nr 2 na obozie kondycyjnym - 20-24.05.2013 · fot. Beata Skrzypczyk


Czas wolny to pojęcie abstrakcyjne na obozie w Borowianach, każdy dzień wypełniony był zajęciami, a w nocy warta i dyżury, do których chętnych nie brakowało. Uczniom należą się słowa uznania, zmęczenie dawało się we znaki, a mimo to dawali z siebie wszystko, pokonując słabości. Wieczorem sen przychodził błyskawicznie, wypoczynek był luksusem, czasem z powodu nocnych manewrów, nie było go wiele. Zajęcia obozowe były bardzo ciekawe, paintball, samoobrona, strzelectwo, szkolenie z pierwszej pomocy, przeprawa wodna z bronią, symulacje walki w terenie, łączność, nocna wyprawa do lasu. Najbardziej widowiskowe były "gumowe mundurki i maski przeciwchemiczne".

Zaletą obozu, oprócz świetnych zajęć, była niewątpliwie kuchnia, jedzenie pyszne i w słusznych, wojskowych porcjach. Liczne zdjęcia z pobytu w Borowianach będą pamiątką i miłym wspomnieniem przeżyć obozowych.

Dyscyplina to podstawa na tego typu obozie, mamy nadzieję, że uczniowie zabrali ją ze sobą do plecaków.

Czekamy na kolejny obóz, może już we wrześniu.

Beata Skrzypczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj