pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2013
  • 31 maja 2013
  • wyświetleń: 8637

12 milionów zł na nowy wiadukt

Ponad 12 milionów złotych będzie kosztowała przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 928 w Kobiórze. Prace wykona firma Mota-Engil Central Europe. Nowy obiekt ma być gotowy do końca listopada 2014 roku.

kobiór, most, wiadukt droga 928
Wiadukt w Kobiórze · fot. Google Street View


Stan techniczny istniejącego wiaduktu w Kobiórze jest katastrofalny. Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje zburzenie starej konstrukcji. Jej miejsce zastąpi mniejszy i tańszy w utrzymaniu wiadukt.

- Most będzie nowoczesną konstrukcją, będzie mniejszy, co spowoduje także, że będzie tańszy w utrzymaniu - zapewniał przed kilkoma tygodniami rzecznik prasowy ZDW w Katowicach, Ryszard Pacer.

Podczas budowy mostu zostanie zainstalowany tymczasowy przejazd przez tory kolejowe w pozomie szyn. - Będzie on dostępny dla pojazdów osobowych i autobusów. Pojazdy o masie ponad 3,5 t - poza autobusami rejsowymi - korzystać będą z objazdu przez Tychy - wyjaśnia Ryszard Pacer.

Pasażerowie pociągów nie powinni odczuć komplikacji w podróżowaniu, bo linia kolejowa będzie funkcjonowała bez większych zmian. - Ewentualne zamknięcia linii kolejowej będą minimalne - kończy rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.