pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 maja 2013
  • wyświetleń: 20738

Prymicje w parafii Wszystkich Św.

W sobotę 18 maja w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach został wyświęcony przez arcybiskupa metropolitę katowickiego Wiktora Skworca, neoprezbiter ksiądz Tomasz Cieciura, pochodzący z Pszczyny, z parafii Wszystkich Św.

Prymicje w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie
Prymicje w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie · fot. Andrzej Grynpeter


Natomiast w poniedziałek w kościele parafialnym Wszystkich Św. w Pszczynie ksiądz neoprezbiter odprawił swą mszę prymicyjną. W czasie mszy objął on swą modlitwą wszystkich, a zwłaszcza swą mamę Różę, oraz nieżyjącego ojca Stefana.

Ksiądz neoprezbiter Tomasz Cieciura urodził się w 1977 r. Od najmłodszych lat związany był z Kościołem, gdy jako ministrant parafii Wszystkich Św. w Pszczynie, służył do mszy świętej. Po skończeniu szkoły średniej wybrał filozofię na Uniwersytecie Śląskim, oraz obronił tytuł magistra.

Prymicje w parafii Wszystkich Św. - 19.05.2013 · fot. Andrzej Grynpeter


Po skończonych studiach kilka lat spędził na pracy zawodowej,
by następnie odkryć swe powołanie kapłańskie. 18 maja 2013 r. wraz z pozostałymi 9 diakonami w czasie uroczystej Eucharystii w katowickiej katedrze Chrystusa Króla z rąk arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca ksiądz Tomasz otrzymał święcenia kapłańskie.

W dniu 20 maja w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie, w tym samym kościele gdzie przez lata służył do mszy jako ministrant, ksiądz neoprezbiter Tomasz Cieciura odprawił swą pierwszą mszę świętą. Kościół wypełniali liczni parafianie i zaproszeni na tą uroczystość goście, w tym także inni księża wyświęceni w sobotę 18 maja w katedrze katowickiej, oraz wielu innych kapłanów, a także siostry zakonne i dzieci, które w niedzielę 19 maja przystąpiły do I Komunii Świętej.

Kazanie w czasie mszy wygłosił kanclerz kurii metropolitalnej w Katowicach, ksiądz Adam Pawlaszczyk, w oryginalny i ciekawy sposób przybliżając sylwetkę neoprezbitra oraz jego drogę do kapłaństwa. Ksiądz A. Pawlaszczyk zwrócił w czasie homilii uwagę także na to, iż decyzja o pójściu do seminarium i kapłaństwa to nie zawsze decyzja młodzieńca tuż po maturze. Nieraz jest to decyzja dojrzałego już człowieka.

Na zakończenie mszy prymicyjnej ksiądz neoprezbiter udzielił specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego rodzinie oraz licznie zgromadzonym kapłanom i siostrom zakonnym. Wszystkim zaś parafianom błogosławieństwo prymicyjne zostanie udzielone w niedzielę 2 czerwca.

Andrzej Grynpeter

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.