pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2013
  • wyświetleń: 3051

Turniej Superfarmera w zagrodzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

W środę 8 maja w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie odbył się turniej Superfarmera zorganizowany przez ZSP Studzienice oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Celem turnieju było promowanie dziecięcych zainteresowań, wdrażanie do "zdrowej" rywalizacji i współdziałania, a także rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów: liczenia, przewidywania, planowania i kalkulowania ryzyka.

Gra Superfarmer ma swoją fascynującą historię. Powstała w czasie II wojny światowej w Warszawie. Jej twórcą był wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Pierwsze zestawy do gry były wykonane ręcznie przez żonę profesora, panią Zofię. W krótkim czasie gra zyskała nadspodziewanie wielką popularność.

Turniej Superfarmera - 8.05.2013 · fot. Halina Nocoń


Do Turnieju Superfarmera zgłosiło się 16 ochotników - uczniów uczęszczających na szkolne świetlice, którzy zapragnęli zostać hodowcami zwierząt i Superfarmerami. Wielu uczestnikom od początku towarzyszyło szczęście. Niestety w okolicy grasował wilk i lis (jak to w Zagrodzie Żubrów czasem bywa), których łupem stawały się zgromadzone przez uczniów zwierzęta, co tym samych oddalało ich od zwycięstwa. Ratunkiem dla wielu przewidujących graczy okazywał się pilnujący stada pies.

Zawodnikom i nauczycielkom towarzyszyło wiele emocji, nad wszystkim jednak czuwali sędziowie-farmerzy.

Szczęśliwym Superfarmerem został Czarek Duda, II miejsce zajęła Ola Böhm, III Weronika Miodońska. W ścisłym finale znalazł się także Oskar Malarek.

Fundatorem dyplomów, nagród - gier planszowych, gier, na których rozgrywano turniej oraz naród pocieszenia była firma Granna.

Nagrodą dla pierwszej trójki zwycięzców były także darmowe bilety wstępu dla całej rodziny na teren Zagrody.

Uczestnikom i opiekunom dziękujemy za zaangażowanie, firmie Granna za wspaniałe nagrody, Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej za udostępnienie pięknego miejsca. Zwycięzcom gratulujemy!

Aleksandra Gregorczyk, Katarzyna Pławecka, źródło: ZSP Studzienice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj