pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2013
  • wyświetleń: 3767

Wojewódzki konkurs w PG nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

W poniedziałek 29 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pszczynie odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla racjonalizatorów i twórczo myślącej młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej "Od Einsteina do...".

Honorowy patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty pan Stanisław Faber, który przybył na spotkanie i z zainteresowaniem oglądał prezentacje laureatów.

Konkurs pobudza wśród uczniów kreatywne myślenie, co pozwala udowodnić, że fizykę można choć trochę polubić i pokazać, że jest dziedziną bezpośrednio związaną z codziennym życiem. Co roku uczniowie prezentują swój sposób postrzegania fizyki, który zapisuje się zarówno nauczycielom, jak i uczestnikom w pamięci, jednocześnie stanowiąc inspirację do dalszych działań. Z drugiej strony wielu młodych ludzi uwierzyło we własne siły, a sukcesy osiągnięte w konkursie "Od Einsteina do..." utwierdziły ich w przekonaniu, że to, co robią może mieć znaczenie dla przyszłości.

Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Od Einsteina do..." - 29.04.2013 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie


Dla wielu z nich jest to pierwszy krok do dalszych sukcesów.
Zadaniem uczestników było opracowanie wybranego przez siebie tematu poprzez przygotowanie doświadczeń lub wyników własnych obserwacji, oraz przedstawienia rezultatów w prezentacji multimedialnej. Taki sposób nauczania pozwala uczniom na zdobycie wiedzy, która w przyszłości owocuje kreatywnym spojrzeniem na edukację.

W tym roku Komisje pracowały w dwóch ośrodkach: Zespole Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej i Publicznym Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie.
Komisja, w skład której wchodzili nauczyciele fizyki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie oraz Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, wyłoniła w grupie gimnazjalistów spośród 30 projektów 6 prac laureatów, które prezentowało 15 uczniów oraz 3 prace finalistów prezentowane przez 6 uczniów.

Wśród laureatów byli uczniowie z Gminnego Gimnazjum w Bojszowach, Zespołu Szkół nr 13 w Jastrzębiu Zdroju, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej, Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. W grupie finalistów znaleźli się uczniowie z Gimnazjum w Wilamowicach, Gimnazjum nr 1 w Jaworzu, Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie i Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie
Natomiast w grupie szkól ponadgimnazjalnych Komisja, w której pracowali nauczyciele z IV LO im. KEN w Bielsku-Białej i Zespołu Szkół im. J. Tuwima w Bielsku-Białej, wyłoniła spośród 11 projektów 3 prace finalistów, które prezentowało 6 uczniów (laureatów nie wyłoniono).

W tej grupie wiekowej wśród finalistów byli uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej i LO im. St. Żeromskiego w Bielsku-Białej.

W sumie 88 uczniów zaprezentowało 41 prac.

Opiekunami projektów byli nauczyciele fizyki, pracujący w wymienionych szkołach, którym podziękowania za zaangażowanie i wsparcie młodzieży w przygotowaniach wręczył Śląski Kurator Oświaty pan Stanisław Faber. Nagrody laureatom i finalistom wręczyli Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej pani Elżbieta Adamowska. oraz Dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji pan Marian Grygier.

Fundatorami nagród byli: Pszczyński Zarząd Edukacji i Urząd Miasta w Pszczynie.

Ilona Czerwieńska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj