pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 maja 2013
  • 6 maja 2013
  • wyświetleń: 14579

Przy dworcu PKP będzie tunel

W kolejnych latach w Pszczynie ma powstać drugi tunel pod torami kolejowymi. Zostanie on wybudowany przy dworcu kolejowym (w ciągu ulic Męczenników Oświęcimskich i Dworcowej). Informację tę potwierdziła już spółka PKP Polskie Linie Kolejowe Centrum Realizacji Inwestycji w Warszawie.

Przypilnują przejazdów kolejowych
Przejazd kolejowy na ulicy Męczenników Oświęcimskich. W przyszłości w tym miejscu będzie tunel.


- Pod wiaduktem kolejowym będzie prowadzona dwujezdniowa droga, a po obu stronach chodniki dla pieszych. Wyjazd i wyjście spod wiaduktu na ul. Dworcową będzie możliwe po niewielkich modyfikacjach - powiedział nam Jacek Karniewski z PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji w Warszawie Oddział Południowy.

Jak wyjaśnił, w przypadku pozytywnego zakwalifikowania modernizacji linii kolejowej nr 139 Katowice - Zwardoń, na przyszłą perspektywę finansową tj. na lata 2014 - 2020, planuje się wykonanie projektu budowlanego z uzyskaniem pozwoleń na budowę w latach 2016 - 2017.

Roboty budowlane, w zależności od odcinków realizacyjnych na tej linii, mogłyby rozpocząć się w latach 2018 - 2020.

- Koszt tego przedsięwzięcia na chwilę obecną nie jest jeszcze oszacowany, więc nie możemy go przedstawić. W III kwartale 2014 r. nastąpi aktualizacja kosztów - dodał Jacek Karniewski. Nie wykluczył jednak, że inwestycja będzie dofinansowana ze środków europejskich. Równocześnie poinformował naszą redakcję, że na chwilę obecną nie jest planowane współfinansowanie tego projektu z udziałem samorządu gminnego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.