• 17 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1873

Finaliści Ligi Siatkówki

Trzeba było rozegrać złote sety, żeby wyłonić finalistów Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Ostatecznie o mistrzostwo rywalizować będą Elgór+Hansen Milowice i Golden Boys Czechowice-Dziedzice.

Po pierwszych spotkaniach półfinałowych bliżej finału znajdowali się gracze: Elgór+Hansen i KM&BM, którzy wygrali swoje spotkania, odpowiedni: 3:1 i 3:2. Do rewanżowego spotkania zespół Rafała Krasińskiego ponownie przystąpił w składzie pięciosobowym.

Tym razem pszczynianie poradzili sobie zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Zespół Janusza Woźnikowskiego zwyciężył 3:1, więc o awansie do finału musiał zadecydować złoty set. W decydującym starciu Elgór+Hansen okazał się jednak lepszy i zwyciężył 15:9, dzięki czemu awansował do finału.

Rewanż za porażkę w pierwszym meczu udał się ekipie Golden Boys. Czechowiczanie szybko w trzech setach poradzili sobie z KM&BM Pszczyna, więc o tym, która z drużyn zagra w finale decydował złoty set. W nim pszczynianie prowadzili już 14:12, ale ostatecznie to Golden Boys wygrał 19:17 i awansował do finału.

Rewanżowe mecze półfinałowe LS, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 13.04
Elgór+Hansen Milowice - Pszczyńskie Żubry 1:3 (23:25, 22:25, 27:25, 23:25) Złoty set: 15:9

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Elgór+Hanen Milowice

Golden Boys Czechowice-Dziedzice - KM&BM Pszczyna 3:0 (25:18, 25:16, 25:14) Złoty set: 19:17
Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Golden Boys Czechowice-Dziedzice.

Finał rozgrywek zaplanowany został na 28 kwietnia w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Oprócz spotkań o 3. i 1. miejsce, zaplanowano również oficjalne podsumowanie rozgrywek.

LS: Elgór+Hansen i Golden Boys zagrają w finale - 13.04.2013 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój