• 18 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1431

PALP: Gramy pełną parą

W miniony weekend do gier w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej ruszyli po raz pierwszy tej wiosny trzecioligowcy. Tym też sposobem piłkarska wiosna wskoczyła niemal na pełne obroty. Jeśli dodamy do tego, że już w czwartek ruszy Puchar Ligi to znak, że wiosna w pełni.

PALP: 14.04.2013

W sobotę na boisku przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w akcji podziwialiśmy drugoligowców. Sporo napocić musiała się Trójca w walce z KECHem piłkarze Krzysztofa Folka wygraną zapewnili sobie dopiero w ostatnich 30 minutach.

Wysoką formę od początku wiosennych zmagań prezentuje z kolei Wrona, która tym razem pokonała jankowicki Vein. Z walki o utrzymanie nie rezygnuje także Zryw, który tym razem bardzo wysoko pokonały w meczu o sześć punktów Zielarzy z Czechowic.

Zacięty mecz zagrali piłkarze ZRB z Antimadridistą i minimalnie lepsi okazali się piłkarze pod wodzą Przemysław Cygana. Do ostatnich sekund ważyły się także losy meczu Elwo i Brygady Kryzys.

Ostatecznie team Oskara Witańskiego wygrał 3:2 choć w ostatniej sekundzie meczu zespół z fabryki elektrofiltrów nie wykorzystał rzutu karnego.

Remisem za kolei zakończyła się batalia mierzących w awans Żubrów z Relaksem.

XIII kolejka - II liga - 13 kwietnia 2013
[table]
Trójca Pszczyna - KECH Pszczyna| 4:2 (2:1)
Wrona Produkcja Podłoża Pszczyna - Vein Jankowice| 4:2 (2:0)
Zielarze Czechowice - Zryw Pszczyna| 2:9 (1:5)
Antimadridista Pszczyna - ZRB-Polandy Pszczyna| 1:2 (1:1)
Brygada Kryzys Pszczyna - Elwo Pszczyna| 3:2 (1:1)
Relaks Katon Pub Pszczyna - Żubry Pszczyna| 1:1 (0:1)
[/table]

W niedziele przedpołudnie pierwszy raz tej wiosny mogliśmy z kolei oglądać trzecioligowców. Wygrane chociaż nie bez problemów zapewnili sobie walczący o awans piłkarze Davexu oraz Mistrzunieniunie. Dość pewnie wygrał także ścigający ligową czołówkę Mutli-Form pokonując DN Okna. Nieoczekiwanej porażki z Piaskiem United doznała z kolei ekipa Bau-Matu. Z kolei w meczu drużyn środka tabeli Promil lepszy od Rudołtowic.

X kolejka - III liga - 14 kwietnia 2013
[table]
Multi-Form II Piasek - DN Okna Rudołtowice| 6:2 (3:1)
Promil Reaktywacja Goczałkowice - Rudołtowice| 3:1 (2:0)
Poligoners Pszczyna - Davex Pszczyna| 3:5 (0:1)
Piasek United - Bau-Mat Poręba| 2:1 (2:1)
Undergrasosexoholics Pszczyna - Mistrzunieniunie Jankowice| 1:2 (0:0)
[/table]

Na koniec piłkarskiego weekendu na boisku Orlik wybiegli piłkarze z pierwszej ligi. W meczu z Enigmą wygrał ATS Jakub, choć od 7 minuty musiał gonić wynik. W meczu o przysłowiowe sześć punktów pewni wygrał zespół ConstructoRa, pokonując ekipę Sew-Metu. Z utrzymania nie rezygnuje także zespół Termexu, który pokonał ekipę Biegiera. Zwycięstwo udało się jednak wywalczyć dopiero w ostatnich trzech minutach. Nieoczekiwanie wysoko zespół Profi przegrał z Mieszkiem. Cenną wygraną na OKSem odniosły Orły, które tym samym zrównały się punktami z rywalami. Niemal tradycyjnie remisem swój mecz zakończył Cadi-Car, który podzielił się punktami z Japi-Budem. To był siódmy remis samochodziarzy w tym sezonie.