• 4 marca 2013
  • wyświetleń: 1927

LS: obniżka formy Golden Boys

Trzeciej porażki z rzędu doznała ekipa Golden Boys Czechowice-Dziedzice w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Po porażce w ostatniej kolejce zespół ten spadł z 2. na 4. pozycje w klasyfikacji.

Tym razem "Złoci chłopcy" ulegli Pszczyńskim Żubrom 1:3, choć zaczęło się obiecująco. Mimo początkowych problemów ekipa Dawida Stolarskiego wygrała w pierwszym secie 25:22. W drugiej części wynik przechodził raz na jedną, raz drugą stronę. W połowie partii czteropunktowe prowadzenie objęli czechowiczanie. Pszczyńska drużyna znakomicie zagrała blokiem i wyszła na prowadzenie, które zaowocowało zwycięstwem 25:22. Po kilkuminutowej grze punkt za punkt na początku następnej odsłony, sygnał do ataku dał zespół Janusza Woźnikowskiego. W pewnym momencie przewaga wyniosła nawet siedem oczek, ale ostatecznie Żubry wygrały 25:20. Wyrównany przebieg miał również czwarty set, a jego losy rozstrzygnęły się w końcówce, w której pszczynianie zachowali zimną krew i wygrali 25:22, a cały mecz 3:1. Dzięki tej wygranej w tabeli przeskoczyli o jeden punkt czechowiczan.

Pszczyńskie Żubry - Golden Boys Czechowice-Dziedzice 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:22)

Kolejny mecz 12. kolejki był również spotkaniem zespołów walczących o udział w play-off. KM&BM, które ugasiło już pożar z pierwszej fazy rozgrywek rywalizowało z POSiR Team. Ci ostatni przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Mariusza Błaszczyka i Jarosława Płachno. Roszady w składzie nie przyniosły spodziewanych efektów. POSiR gładko uległ 0:3. Po tej wygranej KM&BM ulokował się na 2. miejscu. Beniaminek z kolei spadł na 5. pozycję, ale wciąż liczy się w walce o miejsce w pierwszej "czwórce".

KM&BM Pszczyna - POSiR Team Pszczyna 3:0 (25:11, 25:16, 25:20)

Poprawili sobie nieco humory siatkarze Sokoła. Choć po raz kolejny przyszło im grać tylko w pięcioosobowym składzie, to odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pszczynianie po raz drugi pokonali New Vision Strumień w meczu drużyn, które zamykają ligową stawkę. Zespół Piotra Mroczka wcale nie musiał przegrać w trzech setach. W drugiej partii strumienianie prowadzili 7:1, a potem 14:9. Drużyna z Pszczyny doprowadziła do remisu, a potem sama wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Sokół Pszczyna - New Vision Strumień 3:0 (25:18, 25:22, 25:17)

Mecz Brzeszcze Team - Elgór+Hansen Milowice zostanie rozegrany 10 marca (niedziela) o godzinie 19.30 w hali POSiR w Pszczynie

13. kolejka LS, 10 marca, hala POSiR w Pszczynie
13.00 Sokół Pszczyna - POSiR Team Pszczyna
14.30 KM&BM Pszczyna - Pszczyńskie Żubry
16.00 Golden Boys Czechowice-Dziedzice - Brzeszcze Team
18.00 Elgór+Hansen Milowice - New Vision Strumień
19.30 Brzeszcze Team - Elgór+Hansen Milowice (zaległy mecz 12. kolejki)

Zaległy mecz 11. kolejki LS pomiędzy Sokołem Pszczyna a Elgór+Hansen Milowice zostanie rozegrany 9 marca (sobota) o godzinie 19.30 w hali POSiR w Pszczynie.

LS: obniżka formy Golden Boys - 3.03.2013 · fot. POSiR Pszczyna