pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2013
  • 22 lutego 2013
  • wyświetleń: 15750

Piasek: 19-latek otarł się o śmierć

19-latek z Piasku próbował popełnić samobójstwo. Życie uratowali mu znajomi oraz policjanci, którzy w późnych godzinach wieczornych przeprowadzili zakończone sukcesem poszukiwania młodego mężczyzny.

W środę w godzinach wieczornych nastolatek przedzwonił do swoich znajomych z Bielska-Białej z informacją, że wypił znaczną ilość alkoholu i zażył leki przeciwbólowe oraz, że wyszedł z domu i zamierza popełnić samobójstwo. Według opisu policji, mężczyzna mówił niezrozumiale, bełkotał i pojękiwał, poprosił tylko, żeby na jego pogrzebie zabrzmiała wybrana przez niego melodia.

Sytuacja zaniepokoiła znajomych, którzy niezwłocznie skontaktowali się z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Policjanci podjęli próbę zlokalizowania miejsca pobytu desperata poprzez namierzenie telefonu (było to możliwe dzięki rozmowie 19-latka z dyżurnym pszczyńskiej jednostki).

Równocześnie w teren wysłano wszystkie dostępne patrole policji. Najpierw w celu sprawdzenia miejsca zamieszkania (w tym wynajmowanego mieszkania w Pszczynie), gdzie nikogo nie zastali, a następnie w okolice namierzonego sygnału telefonicznego.

Przez cały czas dyżurny podtrzymywał rozmowę telefoniczną z desperatem. Rozmówca jednak wypowiadał jedynie pojedyncze słowa typu "latarnia", "budynki jednorodzinne". Dodatkowo, wspólnie z członkami jego rodziny i znajomymi konkretyzowano dane, pozwalające trafnie wytypować jego miejsce przebywania. Poczynione ustalenia na bieżąco weryfikowali funkcjonariusze z patroli.

Przełom nastąpił po prawie dwóch godzinach. Poszukiwany poinformował, że widzi światełka. Były to światła policyjnych latarek. Tym samym okazało się, że mężczyzna przebywał w rejonie ulic Dębowej i Myśliwskiej w Piasku. W mało uczęszczanym miejscu leżał na śniegu. Znaleziono przy nim pustą butelkę po alkoholu i opakowania po lekach przeciwbólowych.

Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy i otoczyli opieką do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało mężczyznę do szpitala na obserwację.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.