pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2013
  • wyświetleń: 2313

VII Powiatowy Dzień Frankofonii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Już po raz siódmy w Pszczynie odbędzie się Powiatowy Dzień Frankofonii. Po raz pierwszy organizatorem imprezy jest III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie.

Dzień Frankofonii - zobacz zdjęcia
Dzień Frankofonii w 2008 roku


szczegóły konkursu wiedzy o krajach frankofońskich

Celem Dnia Frankofonii, który odbędzie się 22 marca, jest promocja obszarów frankofońskich na całym świecie, a także integracja środowisk frankofońskich naszego powiatu.

W trakcie obchodów Dnia Frankofonii zaplanowano atrakcyjne konkursy z nagrodami dla młodzieży (konkurs wiedzy o krajach frankofońskich, konkurs na najlepszą frankofońską grę edukacyjną, konkurs na prezentację multimedialną "Le chocolat Belge", konkurs na projekt ubrania dla "Manneken Pis", konkurs na wykonanie jadalnego Łuku Triumfalnego oraz konkurs na najlepszy wywiad z Amelie Nothomb). Szczegółowy regulamin konkursów można pobrać w kolumnie obok.

Frankofonia to termin utworzony w 1880 roku przez francuskiego geografa Onésime Reclus, oznaczający wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Obecnie jest to międzynarodowa organizacja skupiająca rządy krajów francuskojęzycznych. Tylko w kilku z tych krajów francuski spełnia rolę pierwszoplanową, w pozostałych odgrywa już pomniejszą rolę.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj