pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 2041

Współpraca miast księżnej Daisy

Krzysztof Urbański, prezes Zamku Książ oraz Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy w dniach 11-12 lutego odwiedzili Pszczynę.

delegacja
Współpraca miast księżnej Daisy · fot. UM Pszczyna


Wizyta związana była z rozwijającą się współpracą pomiędzy Pszczyną i Wałbrzychem. Goście spotkali się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem i zastępcą burmistrza Barbarą Sopot-Zembok.

Tematem rozmów były szczegóły zaplanowanych i organizowanych wspólnie wydarzeń promocyjnych. W 2013 roku przypada 140. rocznica urodzin oraz 70. rocznica śmierci księżnej Daisy. Z tej okazji Pszczyna i Wałbrzych wspólnie przygotowują m.in. udział w targach turystycznych, przedsięwzięcia kulturalne dla mieszkańców obu miast, konkursy dla młodzieży oraz wzajemne akcje promocyjne podczas najważniejszych wydarzeń miejskich.

Goście z Wałbrzycha odwiedzili m.in. Stajnie Książęce, Pokazową Zagrodę Żubrów, Muzeum Prasy Śląskiej oraz zabytki zlokalizowane na terenie parku pszczyńskiego. Ważnym punktem wizyty było spotkanie z dyrektorem Muzeum Zamkowego Maciejem Klussem, z którym goście rozmawiali o wspólnych wydawnictwach i przedsięwzięciach oraz o aktualnych działaniach Fundacji Księżnej Daisy.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.