pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • 20 marca 2013
  • wyświetleń: 11434

Rozprawa komendanta utajniona

We wtorek 19 marca odbyła się pierwsza rozprawa sądowa zawieszonego w obowiązkach komendanta Straży Miejskiej w Pszczynie - Marka Cz. Sąd postanowił utajnić proces.

Straż miejska
Straż miejska na ulicach Pszczyny · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa w Pszczynie przesłała akt oskarżenia w sprawie Marka Cz. do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Prokurator Rejonowy Bogusław Rolka nie chciał się wypowiadać o szczegółach postępowania prokuratorskiego w prowadzonej sprawie. Wymienił tylko na jakich artykułach został skonstruowany akt oskarżenia.- Chodzi o art. 231 § 1 k.k. w zw. z art. 199 § 1 k.k. - dodaje Bogusław Rolka.

Pierwszy z artykułów brzmi: "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.", a drugi: "Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Na początku roku, kiedy okazało się, że Marek Cz. stanie przed sądem, władze gminy zdecydowały o jego zwolnieniu.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.