pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2013
  • wyświetleń: 10113

Radostowice z rekordem Guinnessa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj

Młodzież z Gimnazjum Publicznego w Radostowicach uczestniczyła w niezwykłym projekcie w ramach współpracy z jedną z holenderskich szkół.

------

W styczniu grupa 20 uczniów pod opieką nauczycieli udała się do Eindhoven i przez tydzień uczęszczała do placówki o profilu artystycznym. Tam oprócz zajęć prowadzonych w języku angielskim radostowicka młodzież miała możliwość wzięcia udziału w doniosłym przedsięwzięciu.

Jego zasadniczym celem było stworzenie mozaiki Eschera o wymiarach 5,75 m x 3,06 m, składającej się ze 180.000 koralików. Całość tworzyło 120 drewnianych tablic wypełnionych drewnianymi kulkami, a każdy uczeń odpowiadał za wykonanie jednej. Również polscy i holenderscy nauczyciele uczestniczyli w tych przygotowaniach. Warto tutaj podkreślić, iż od zaangażowania wszystkich w równym stopniu zależał sukces projektu. Ciekawostkę stanowi fakt, iż wyklejenie jednej tablicy według podanego wzoru zajmowało ok. 5 godzin. Łatwo zatem przeliczyć, jak pracochłonne okazało się to zadanie.

Radostowice z rekordem Guinnessa - 25.01.2013 · fot. Joanna Gruszczyńska


Praca została jednak uwieńczona sukcesem i 25 stycznia mieliśmy okazję podziwiać efekty starań polsko - holenderskiej grupy. Wydarzenie nie pozostało bez echa. O pobiciu rekordu Guinnessa napisała holenderska gazeta, pojawił się nawet komentarz w tej sprawie w regionalnych wiadomościach. Każda z tych informacji mówi o udziale polskich uczniów w przygotowaniu mozaiki.

Galerie zdjęć dokumentujące wizytę w Eindhoven:
studio040.nl i www.ed.nl.

Warto zauważyć, że dla niektórych uczniów była to niepowtarzalna okazja przeżycia czegoś niezwykłego, co trafia się być może raz w życiu. Dlatego warto angażować się w edukacyjne projekty międzynarodowe, które stwarzają młodzieży ogromne możliwości rozwijania się, sprawdzenia znajomości języka, konfrontacji poglądów czy wymiany doświadczeń. Po wizycie w Eindhoven nikt nie wątpi w prawdziwość twierdzenia głoszącego, że podróże kształcą.

Joanna Gruszczyńska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radostowicach" podaj