pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3374

Transgraniczna wizyta w ZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Od 6 do 13 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Pszczynie gościli w swojej szkole sześciu wolontariuszy z różnych stron świata w ramach projektu "Enter your future".

Wolontariusze prowadzili warsztaty językowe, opowiedali o swoich państwach, ich kulturze i zwyczajach. Uczniowie zostali zabrani w niepowtarzalną podroż do Chin, Gruzji, Brazylii i Indonezji. Wolontariusze byli goszczeni w czasie swojego pobytu przez rodziny uczniów.

Celem warsztatów jest zwiększenie efektywności nauki poprzez kontakt z językiem obcym wymagającym przełamywania barier językowych. Tematem przewodnim zajęć jest kreatywna edukacja, której głównym celem jest poszerzanie tolerancji i wrażliwości kulturowej wśród młodzieży.

Transgraniczna wizyta w ZS nr 1 - 6-13.01.2013


Projekt jest organizowany od 2009 roku przez Stowarzyszenie studenckie AIESEC i jest to już szósta edycja lokalna. Patronat nad projektem obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wolontariusze spędzą w różnych szkołach na Śląsku 6 tygodni.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj