• 7 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1935

Liga Siatkówki na półmetku

Na półmetku rundy zasadniczej liderem jest Elgór-Hansen Milowice. Ekipa Rafała Krasińskiego jak do tej pory jest niepokonana w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Jakie wyniki padły w 7. kolejce spotkań.

LS: PSzczyńskie Żubry - Elgór
Elgór-Hansen zanotował siódme zwycięstwo w tym sezonie Ligi Siatkówki. Tym razem ograł Pszczyńskich Żubrów. · fot. POSiR Pszczyna

Siódma seria spotkań, która rozgrywana była w hali POSiR w Pszczynie, rozpoczęła się od meczu Sokoła Pszczyna z Golden Boys Czechowice-Dziedzice. Pszczynianie, niejako już tradycyjnie, zameldowali się na to spotkanie w składzie pięcioosobowym. Mimo to po kilku minutach Sokół prowadził 8:5 i 11:7. Czechowiczanie sprawili jednak sporo problemów rywalom swoją zagrywką i zdobyli dziewięć punktów z rzędu! Po asie serwisowym Macieja Jaworskiego Sokół wyszedł znów na prowadzenie 19:18, ale wynik "około remisowy" utrzymał się tylko do stanu 21:21. W końcówce decydujące akcje skutecznie przeprowadzili "Złoci chłopcy", którzy świetnie otworzyli drugą część meczu - od prowadzenie 5:1. Ambitnie walczący zespół z Pszczyny odrobił starty i sam wyszedł nawet na prowadzenie 10:9, a potem 17:15. Znów stracił je w jednym ustawieniu (17:22). Podobnie było w secie trzecim. Najpierw 3:0 dla Sokoła, następnie (m.in./ po dwóch asach serwisowych Mateusza Palikija) 8:3 dla Golden Boys'ów. Wysokie (nawet siedmiopunktowe) prowadzenie czechowiczan utrzymywało się jeszcze przez kilka minut. Sokół sukcesywnie odrabiał straty i doprowadził do remisu 22:22, sam wyszedł na prowadzenie mając nawet piłkę setową. Ostatecznie na przewagi zwyciężyła ekipa Dawida Stolarskiego i zainkasowała trzy oczka.

Sokół Pszczyna - Golden Boys Czechowice-Dziedzice 0:3 (22:25, 22:25, 25:27)

Do meczu z Pszczyńskimi Żubrami Elgór+Hansen przystępował po dużych perturbacjach kadrowych. Ostatecznie do Pszczyny Rafał Krasiński przywiózł sześciu graczy, którzy już na początku zdobyli pięć punktów przewagi. Młody zespół z Pszczyny odrobił straty i sam objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pierwszej partii. Podrażniony takim obrotem sprawy Elgór już na początku drugiej partii wykorzystał słaby okres gry rywali i doprowadził do remisu. Najciekawszy przebieg miał trzeci set. Na początku prowadził lider rozgrywek, potem do głosu doszedł zespół Janusza Woźnikowskiego, który miał cztery oczka przewagi (17:13). Przeciwnicy szybko doprowadzili do remisu, zaś w końcówce wykazali więcej zimnej krwi i wygrali drugiego seta. W kolejnym secie drużyna Rafała Krasińskiego kontrolowała przebieg spotkania i pewnie wygrała do 18, dzięki czemu do dorobku Elgóru znów dopisano trzy punkty.

Pszczyńskie Żubry - Elgór+Hansen Milowice 1:3 (25:18, 17:25, 22:25, 18:25)

KM&BM Pszczyna jak do tej pory nie mógł zaliczyć tego sezonu do udanych. Po sześciu kolejkach zespół Jacka Kusia miał tylko dwa zwycięstwa, zaś na ważne spotkanie z Brzeszczami stawił się w pięciosobowym składzie. Nie napawało to optymizmem tym bardziej, że pierwszy set padł łupem Brzeszcz. W drugiej odsłonie po wyrównanym początku KM&BM odskoczył jednak na cztery oczka przewagi, a w końcówce nawet ją powiększył i wygrał 25:19. To co wydarzyło się w trzecim secie było olbrzymim zaskoczeniem. Praktycznie jedyną punktującą drużyną było KM&BM! Pszczynianie wygrali do ośmiu! W czwartym secie zespół dowodzony tym razem przez Piotra Włodka odrobił szybko straty i z minuty na minutę powiększał swoją przewagę, dzięki czemu wygrał do 14, zaś cały mecz 3:1. Dla brązowych medalistów z 2012 roku była to pierwsza wygrana po serii czterech porażek.

KM&BM Pszczyna - Brzeszcze Team 3:1 (23:25, 25:19, 25:8, 25:14)

W ostatnim meczu spotkali się coraz lepiej radzący sobie w rozgrywkach POSiR Team i czekający na pierwszą wiktorię New Vision. Początek był bardzo wyrównany i mimo że którejś z drużyn udało się odskoczyć na 2-3 punkty, to za chwilę rywale odrabiali straty. W końcu jednak POSiR objął prowadzenie 19:16 i nie oddał tej przewagi już do końca. W połowie drugiego seta beniaminek z Pszczyny zdobył przewagę na sześć oczek, a tej straty drużynie Piotra Mroczka nie udało się już odrobić. Trzecia odsłona od początku przebiegała pod dyktando zespołu z Pszczyny, którzy dzięki wygranej w tym secie do 11, mogli cieszyć się nie tylko ze zdobytych trzech punktów, ale również awansem na 4. miejsce w tabeli.

POSiR Team Pszczyna - New Vision Strumień 3:0 (25:21, 25:20, 25:11)

Ósma seria rozgrywek, w której zapoczątkujemy rundę rewanżową, odbędzie się 19 stycznia w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Mecze zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.