pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 grudnia 2012
  • 26 grudnia 2012
  • wyświetleń: 14959

Pielęgniarki otrzymały propozycję

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Starostwo Powiatowe w Pszczynie dąży do ugody z pielęgniarkami, którym sąd przyznał rację w sprawie zaległych podwyżek. Starosta pszczyński oznajmił, że pielęgniarki mogą otrzymać swoje pieniądze już w 2013 roku. Jest jednak jedno "ale".

Pielęgniarki strajkują! Trwa protest!
Szpital w Pszczynie


Do wszystkich pielęgniarek zostały wystosowane pisma z propozycją zawarcia ugody. - Jestem przekonany, że to bardzo dobra propozycja. Zadeklarowaliśmy, że w ciągu 2013 roku wypłacimy całość należności głównych. Jedynym warunkiem jest rezygnacja z odsetek - tłumaczy starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Pielęgniarki nie chcą jednak rezygnować z odsetek. Łącznie to kwota 2 milionów złotych. - Pielęgniarki zwróciły się z kolejnymi roszczeniami. Panie chcą, aby spłatę odsetek przełożyć na następne lata, a całość sumy chcą otrzymać do października - mówi Paweł Sadza.

Starosta powiatowy informuje, że alternatywą dla propozycji powiatu jest dochodzenie swoich należności w SP ZOZ-ie. - To może potrwać kilka lat. Wiadomo, że dziś pieniądz jest warty więcej niż jutro - kończy Paweł Sadza.

Zobowiązania wobec 260 pielęgniarek wynoszą łącznie z odsetkami niespełna 10 mln złotych. Pieniądze na ten cel zostały już częściowo zabezpieczone poprzez sprzedaż nieruchomości w Woli. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj