pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2012
  • wyświetleń: 2570

Zaliczki na podatek PIT i CIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie w formie komunikatu przypomina podatnikom, że z dniem 1 stycznia 2012r. zostały wprowadzone nowe zasady płacenia zaliczek na podatek dochodowy.

Zwrot podatku akcyzowego


-----

Nie ma już obowiązku płacenia podwójnej zaliczki za listopad.
W 2012r. zaliczkę na PIT i CIT za grudzień oblicza się według tych samych zasad co za inne miesiące.

Nowe zasady dla podatników PIT

W 2012r. zaliczkę za grudzień oblicza się według tych samych zasad co za inne miesiące. Ta sama zasada obowiązuje podatników płacących zaliczki kwartalnie - zaliczka za IV kwartał jest obliczana tak samo jak za I, II, III, kwartał. Podatnik nie będzie więc wpłacał zaliczek za te okresy według takiej samej wysokości co zaliczka za listopad i odpowiednio III kwartał. Zarówno podatnik płacący zaliczkę miesięczną za grudzień 2012r. oraz podatnik rozliczający zaliczkę za IV kwartał 2012r. wpłacą je w terminie do 20 stycznia 2013r.

Podatnik nie będzie musiał wpłacić zaliczki w tym terminie, jeżeli przed 20 stycznia 2013r. złoży zeznanie roczne i dokona zapłaty podatku wynikającego z zeznania za 2012r.

Nowe zasady dla podatników CIT

Zasady płacenia zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych są identyczne jak dla podatku PIT. Z jednym zastrzeżeniem - w podatku dochodowym od osób prawnych rok podatkowy nie musi się pokrywać z rokiem kalendarzowym. Nowe przepisy uwzględniają więc, że ostatnim miesiącem roku podatkowego może być np. marzec 2013r.. Wtedy zaliczkę za marzec należy wpłacić do 20 kwietnia 2013r. Chyba, że do 20 kwietnia 2013r. zostanie złożony CIT-8 i zapłacony podatek za cały rok podatkowy.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.