pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2012
  • 29 listopada 2012
  • wyświetleń: 15608

Eksmisje do kontenerów?

W Pszczynie planowane jest postawienie modułów kontenerowych, które są obecnie najtańszą formą budownictwa socjalnego. Lokale tego typu mają otrzymać osoby, które w wyniku wyroków eksmisyjnych utraciły prawo do lokalu socjalnego lub zamiennego.

kontener, mieszkanie, Sosnowiec
Moduł kontenerowe w Sosnowcu mają być przykładem rozwiązania dla Pszczyny · fot. UM Pszczyna


kontener, mieszkanie, Sosnowiec
Moduły kontenerowe w Sosnowcu · fot. UM Pszczyna


Podobne moduły kontenerowe o obniżonym standardzie technicznym jako pomieszczenia tymczasowe, planuje się postawić w Pszczynie. Będą w nich zakwaterowane przede wszystkim osoby, które długotrwale zalegają z zapłatą czynszu, dewastują mienie, zakłócają porządek domowy lub są sprawcami przemocy w rodzinie.

- Pozwoli to wykonać od lat wstrzymywane eksmisje zarówno w zasobach gminy Pszczyna jak i innych właścicieli, w tym Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

- Odzyskane w ten sposób gminne mieszkania przeznaczone będą dla osób oczekujących od lat w kolejce na przydział mieszkania - zapewnia pszczyński ratusz.

22 listopada Grażyna Goszcz - zastępca burmistrza Pszczyny, Gabriela Januszewska - dyrektor AZK oraz Barbara Helbik - kierownik Referatu Lokalowego UM, wizytowali kontenerowe osiedle socjalne w Sosnowcu, na którym prawdopodobnie będzie się wzorować nasza gmina.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.